Jeden z ratowników medycznych podczas rozmowy z "Super Expressem" opowiedział, jaka jest faktycznie wysokość jego zarobków. Okazuje się, że są one niezwykle małe…

Finansowa rzeczywistość ratowników medycznych mocno zastanawia

Wypłaty ratowników medycznych są w zasadzie sprawą niezwykle poważną. Jak się okazuje, ciężka praca tej grupy zawodowej nadal nie zostaje odpowiednio opłacona – Problem ratowników medycznych w Polsce jest wielopłaszczyznowy, frustracja rośnie od lat, a problemy bieżące nie są rozwiązywane w sposób satysfakcjonujący tę grupę zawodową - wyjawił w rozmowie z "Super Expressem" Mateusz Żuber, który pracuje jako ratownik medyczny.

Jak przyznał Żuber, ratownicy przez wiele lat zatrudniani są na tak zwanych umowach śmieciowych w punktach medycznych traktowanych niczym prywatne polityczne folwarki. Dziennikarka "Super Expressu" zaczęła temat nowego rozporządzenia podpisanego przez prezydenta Andrzeja Dudę, które dotyczy podwyżek dla parlamentarzystów.

W odpowiedzi na to ratownik stwierdził jedynie, że ciężko mu przychodzi komentowanie tej sytuacji. Kwota zarabiana przez ratownika medycznego mocno dziwi. Wychodzi na to, że wypłata ratowników oscyluje pomiędzy 25–35 zł brutto za godzinę. Jak przyznał ratownik, jego zdaniem tyle właśnie watre jest życie każdego z podatników i nie ma czegoś takiego w tym zawodzie, jak stabilność zatrudnienia.

Co sądzicie o obecnej sytuacji finansowej ratowników medycznych?

O tym się mówi: Czym zajmowała się Agata Duda podczas minionego roku? Podsumowanie działań pierwszej damy zaskakuje

Zerknij: Dantejskie sceny w trakcie wesela. Najszczęśliwszy dzień w życiu zamienił się w prawdziwy koszmar. Co się stało

Nie przegap: Krzysztof Jackowski ma nadzieję, że jego wizje się nie sprawdzą. Jasnowidz z Człuchowa nie ma wątpliwości "zaczął się już inny świat"