Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla niemalże wszystkich! To już oficjalnie potwierdzona informacja – niebawem płaca minimalna wzrośnie. Ile zatem będzie wynosić najniższa krajowa? Czy będzie to duża zmiana? Polacy z niecierpliwością wyczekują informacji w tej sprawie.

Jak powszechnie wiadomo, temat wynagrodzeń oraz płacy minimalnej od zawsze budzi sporo zainteresowania i czasem kontrowersji. Polacy od lat z utęsknieniem wyczekują każdego nowego roku, gdyż zazwyczaj wtedy najniższe wynagrodzenie ulega wzrostom.

Z racji na fakt, że mamy już drugą połowę roku 2021 Polacy zaczęli wyczekiwać informacji odnośnie płac minimalnych w roku następnym. Owe dane właśnie wyciekły do mediów - teraz już wszystko wiadomo. Czy Polacy będą zadowoleni?

Płaca minimalna wzrośnie już niebawem

Przypomnijmy, że aktualnie płaca minimalna wynosi 2800 złotych brutto. Za kilka miesięcy, od początku roku 2022 kwota ta podwyższy się o 200 złotych, zatem będzie wynosić 3000 złotych brutto. Wartość netto, czyli tak zwana na rękę wyniesie zatem 2202 złotych. Minimalna stawka godzinowa wzrośnie z 18,30 zł do 19,60 zł.

Analogicznie wzrosną też: świadczenie pielęgnacyjne, macierzyńskie oraz dodatek za pracę na nocnych zmianach.