Informacje, które właśnie wyciekły do sieci mogą zaskoczyć, ale także niezwykle zadowolić sympatyków PRL-u w Polsce. W Internecie pojawiły się informacje o kamienicach, które niegdyś uważane były za luksusowe i stać na nie było tylko osoby majętne. Jakie gwiazdy mieszkały w kultowych kamienicach w czasach PRL-u, które dziś wzbudzają tylko wspomnienia i niekoniecznie są luksusowe?

Starsze pokolenia doskonale pamiętają czasy PRL-u w Polsce. Gwiazdy, które w tamtym czasie zdobyły popularność, zupełnie inny styl życia i codzienność na stałe zapadną w pamięci tysięcy Polaków. Jest jeszcze jeden element, który zasługuje na przypomnienie, a mianowicie kamienice.

Nie każdy wie, że kultowe kamienice z czasów PRL-u były ekstremalnie drogie. Jak donoszą różne źródła, nierzadko jeden metr kwadratowy mieszkania kosztował tyle, co... trzyletnia pensja! Co więcej, czasem na niewielkie mieszkanie trzeba było pracować i czekać aż dziesięć lat!

Nietrudno się zatem domyślić, że na taki przywilej mogły sobie pozwolić tylko osoby o wysokich zarobkach, jak na przykład gwiazdy sceny. Kto zatem z popularnych osób mieszkał w tych zabytkowych dziś kamienicach?

Te gwiazdy mieszkały w kultowych kamienicach w czasach PRL-u! Każdy im zazdrościł

Wśród artystów, których było stać na mieszkanie w kamienicy znajdowali się między innymi Jerzy Połomski, Agnieszka Osiecka, Andrzej Wajda, Gustaw Holoubek, Stanisław Jasiukiewicz czy Tadeusz Łomnicki.