W ostatnim czasie część z nas przyzwyczaiła się już do zaskoczeń, jakie fundowała nam pogoda, gdy zima przeszła w większości kraju niemal bez mrozu, śniegu i typowych dla tej pory roku zjawisk meteorologicznych.

Teraz, gdy wszyscy czekają już na prawdziwą wiosnę, aura po raz kolejny przygotowała dla nas nieoczekiwany zwrot akcji.

Jak się okazuje, według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej weekendowe prognozy nie są już tak obiecujące, jak było to dotychczas – wydano nawet ostrzeżenia pierwszego stopnia

Pogoda gwałtownie się zmieni

Najbliższe dni nie przyniosą za sobą wiosennej pogody. Jak się okazuje nad Polską pojawi się arktyczne powietrze. Wpłynie ono negatywnie na pogodę w najbliższych dniach. Wszyscy ci, którzy liczyli na to, że wiosna zawita w Polsce na dobre, muszą jeszcze na to poczekać.

W Polsce pojawił się temperatury, które doprowadzą do przymrozków. W niektórych miejscach temperatura może spaść nawet do – 15°C. Termometry we wschodniej Polsce pokażą od -11°C do – 7°C. Centralna i Południowa część Polski będzie nieco cieplejsza, tam temperatura wyniesie od – 6°C do – 3°C. Najzimniejszym rejonem kraju będzie południowy wschód. Najcieplej będzie na Pomorzu. Tam Termometry wskażą temperaturę od 2°C do 0° Celsjusza.

Już wkrótce w Polsce zawitają przymrozki

Meteorolodzy apeluje o ostrożność. W związku z tym, że noce będą zimne, z przymrozkami rano na drogach mogą pojawić się oblodzenia. Ze względu na możliwości występowania niebezpieczeństwa na drogach zaleca się ogromną ostrożność. Kierowcy powinni szczególnie uważać i poruszać się zgodnie z przepisami.

Przypomnij sobie o… BYŁA ŻONA MICHAŁA WIŚNIEWSKIEGO UJAWNIA, ŻE NIE JEST JEJ ŁATWO. CIĘŻKO BYŁO JEJ SIĘ POZBIERAĆ