Obecnie rozpoczął się już sezon na grzyby i wielu pasjonatów regularnie przemierza lasy, aby zebrać jak najlepsze okazy. Jednak to, co przytrafiło się panu Romanowi z Czech, nie śniło się praktycznie nikomu!

Co się stało?

Jak podaje portal Lelum, do niesamowitego wydarzenia doszło jeszcze wiosną. Pan Roman, zgodnie ze swoim przyzwyczajeniem wybrał się na grzybobranie do lasu, który znajdował się niedaleko jego domu, w regionie Jesenicko, blisko polskiej granicy.

Okazuje się jednak, że to grzybobranie było dla pana Romana zupełnie inne niż wszystkie pozostałe! Mężczyzna oprócz grzybów znalazł bowiem topór oraz miecz, a oba te znaleziska pochodziły, według archeologów, sprzed 3300 lat!

Niesamowite znalezisko!

– Zauważyłem kawałek metalu i kopnąłem go . Później zorientowałem się, że jest to ostrze miecza. Zacząłem kopać trochę głębiej i natknąłem się na topór – wyznał pan Roman Novák podczas wywiadu w Radio Prague International.

Co więcej, w miejscu, w którym pan Roman dokonał niesamowitego znaleziska przeprowadzane zostaną prace archeologiczne. Natomiast miecz, który znalazł grzybiarz został wykonany w epoce brązu na terenie północnej Europy. Do tej pory nie ustalono jednak, w jaki sposób miecz oraz topór mogły znaleźć się w lesie w Czechach.

Nie da się ukryć, że pan Roman jest niesamowicie dumny ze swojego odkrycia. Kto wie, może dzięki temu uda się na terenie Czech odkryć osadę, o której do tej pory nie było wiadomo!

Jak informował portal "Życie": SĄ NAJNOWSZE DONIESIENIA W SPRAWIE TESTAMENTU KRZYSZTOFA KRAWCZYKA. TAKIEJ SYTUACJI NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. CZY TO ZMIENI CAŁĄ SPRAWĘ

Przypomnij sobie: OGROMNA RADOŚĆ ZNANEGO PIŁKARZA! W ŻYCIU JAKUBA RZEŹNICZAKA ZAJDĄ TERAZ WIELKIE ZMIANY. O CO DOKŁADNIE CHODZI

Portal "Życie" pisał również: BRYTYJSKA RODZINA KRÓLEWSKA MA KOLEJNY PROBLEM. CZY ZE ZDROWIEM KSIĘŻNEJ KATE NIE JEST NAJLEPIEJ? ROSNĄ OBAWY KSIĘCIA WILLIAMA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: MARTYNA WOJCIECHOWSKA NIE ZAMIERZA UCIEKAĆ OD TEMATU. PODRÓŻNICZKA WYJAWIŁA PRAWDĘ NA TEMAT TEGO, JAK OBECNIE WYGLĄDA JEJ ŻYCIE