Całkiem nowa prognoza pogody, która pojawiła się na oficjalnej stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie przedstawia się zbyt optymistycznie... Czy to oznacza, że czekają nas kolejne burze? Polacy zaczynają się mocno niepokoić.

Ostatnie dni w Polsce, ale również w innych rejonach Europy były wręcz przerażające w kwestii warunków pogodowych. Ogromne trąby powietrzne, porywiste wiatry i niosące spore straty materialne burze z opadami deszczu i gradu to sytuacje, które nie zdarzają się zbyt często w naszym kraju.

Liczne podtopienia, zerwane dachy czy zerwane linie energetyczne, a także uszczerbki na zdrowiu społeczeństwa to – niestety - powszechność ostatnimi czasy. Nic więc dziwnego, że Polacy z utęsknieniem wyczekują spokojniejszej pogody. Jaki zatem będzie weekend?

Prognoza pogody na weekend nie zapowiada się zbyt dobrze...

Niestety, jak wynika z informacji przekazanych przez IMGW w weekend ponownie istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się burz w całym kraju. Dodatkowo Polacy mogą skarżyć się na wysokie temperatury – w sobotę mogą one osiągać nawet 34 stopnie! W niedzielę zaś do 30.

Warto zatem odpowiednio się przygotować na nadchodzące warunki, na które - niestety – nie mamy wpływu.