Najnowszy wpis w mediach społecznościowych, który pojawił się na profilu ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego mocno zaskoczył. Była to odpowiedź na ostre słowa Rzecznika Praw Dziecka odnośnie szczepienia najmłodszych. O co tutaj chodzi? Koniecznie przeczytaj!

Jak wiadomo, od niedawna szczepienia w Polsce dostępne są także dla dzieci powyżej 12 roku życia. Kwestia ta ma wielu zwolenników, jak i przeciwników - podobnie jak w przypadku szczepień dla osób dorosłych.

Kilka dni temu Rzecznik Praw Dziecka - należący do grupy kwestionującej owe szczepienia - skomentował cała sytuację twierdząc, że szczepienia wykonywane na dzieciach są jednoznaczne z przeprowadzaniem na nich eksperymentów!

- Postawię pytanie, bo nie znam jeszcze na nie odpowiedzi.. czy jest prawnie dopuszczalne eksperymentowanie z udziałem dzieci, bo de facto jesteśmy w fazie eksperymentu. - powiedział Mikołaj Pawlak.

Minister zdrowia odpowiedział

Adam Niedzielski nie pozostawił tych słów bez odpowiedzi. Na swoim Twitterze zamieścił wpis oraz link do artykułu na stronie rządowej, gdzie wyjaśnione zostało, iż szczepienia nie są eksperymentem, a koniecznością opartą na wiedzy medycznej i badaniach.