Pozostając wiernym romskiej tradycji, Don Vasyl pozostał pod jednym dachem z żoną przez ponad dwadzieścia lat od rozwodu, w domu córki. Jak wyznał w jednym z wywiadów, nie poczuwa się do winy w sprawie afery podatkowej, jaka wybuchła kilka lat temu...

Ma trzydziestu świadków z zespołu muzycznego, którzy mogliby poświadczyć, kto jest winien jego finansowych problemów

Nie ulega wątpliwości, że dom w którym Don Vasyl mieszka ze swoją byłą żoną opływa w luksusy, liczne bibeloty, pamiątki, kosztowne meble i portrety muzyka wiszące na ścianach w formie fotografii i obrazów. Nieruchomość jednak należy do córki muzyka, on sam natomiast zmuszony jest wszystko zaczynać od nowa.

Wszystko za sprawą - jak sam opowiedział - dwóch nieuczciwych współpracowników, którzy mieli za zadanie odporwadzać podatek z dochodów, jakie generował zespół cygański Don Vasyla. Niestety, według zeznań artysty, mężczyźni nie wypełnili tego obowiązku, w związku z czym, komornik zarządał od muzyka ponad miliona złotych na poczet długów.

Gdy rząd ogłosił w kraju stan epidemiczny i uniemożliwił artystom pracę na scenie, Don Vasyl z rodziną zmuszeni byli do podjęcia bardzo trudnej decyzji o sprzedaniu swojego majątku. Rozgoryczony artysta opowiedział o tym w jednym z wywiadów - Cała moja rodzina, synowie, wnuczęta, żyjemy z muzyki, koncertów, jak mój ojciec i dziadek. Nic innego nie potrafimy robić. Dla nas to był wielki cios, ponad półtora roku nie mieliśmy żadnych dochodów. Wyprzedawaliśmy wszystko, a teraz od nowa się dorabiamy.

Teraz, gdy artysta finansowo powoli staje na nogi, możemy go oglądać na szklanym ekranie w Telewizji Polskiej występującego w trakcie Wakacyjnej Trasy Dwójki.

YouTube/Suchy Major

Co o tym wszystkim sądzicie? Czy Don Vasyl zdoła odbudować swój wizerunek i majątek?

O tym się mówi: Mama Madzi z Sosnowca i więzienne rozterki. Jedna z osadzonych opowiedziała, co się tam działo

Zerknij też tutaj: Była gwiazdą „Lokatorów”, a potem usunęła się w cień. Jak potoczyły się losy Agnieszki Michalskiej grającej Krysię w popularnym serialu