Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla wszystkich pasjonatów zjawisk, jakie zachodzą w kosmosie. Już niebawem na niebie będzie można zaobserwować niezwykle rzadkie zjawisko. To zdarza się raz na wiele lat! Koniecznie przygotuj się na ten widok i zapamiętaj datę, ponieważ nie potrwa to zbyt długo... O czym mowa?

Jak powszechnie wiadomo, co jakiś czas specjaliści informują o możliwości zobaczenia bardzo rzadkich zjawisk, które dzieją się w przestrzeni kosmicznej, a z naszej, ziemskiej perspektywy wyglądają co najmniej fenomenalnie.

Okazuje się, że już za kilka dni Polacy będą mieli okazję do ujrzenia kolejnego pięknego zjawiska. O czym mowa?

Częściowe zaćmienie Słońca już za kilka dni!

Tak, to prawda! 10 czerwca, czyli w najbliższy czwartek nad Polską będzie można ujrzeć częściowe zaćmienie Słońca. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce 20 marca 2015 roku, a następna okazja zdarzy się dopiero 12 sierpnia 2026 roku.

Warto więc przygotować się na to niecodzienne widowisko. Zdaniem ekspertów Słońce częściowo zasłonięte będzie w przedziale czasowym: od godziny 11:45 do godziny 13:00. Nie jest to więc zbyt wiele czasu, zatem warto nastawić sobie przypomnienie w telefonie, aby nie przegapić tak fantastycznego widoku!