Nieprawdopodobne informacje dotyczące jednej z najbardziej uznanych i wpływowych prezenterek telewizyjnych TVP właśnie ujrzały światło dzienne! Niemalże nikt o tym nie wiedział, że Edyta Lewandowska niegdyś została zwolniona z telewizji, a wobec niej postawiono poważne zarzuty. O co chodziło?

Edyta Lewandowska to postać, którą zna niemalże każdy. Prezenterka telewizyjna należy do najlepszych dziennikarzy Telewizji Polskiej, która prezentuje widzom najważniejsze informacje z kraju i świata. Okazuje się jednak, że jej droga do tak wysokiego szczebla dziennikarskiego nie była taka piękna, jak mogłoby się to wydawać...

Poważne zarzuty

Edyta Lewandowska pracę w telewizji zaczęła już w roku 1997, jednak w 2011 postawiono jej zarzuty o pobieranie nienależnych jej zasiłków z tytułu zwolnienia chorobowego. Jak się okazało, kobieta zyskała w ten sposób... aż 35 tysięcy złotych!

Przez lata w TVP działał taki system: dziennikarz brał przez pierwsze pół miesiąca maksymalnie dużo dyżurów, a w drugiej szedł na zwolnienie lekarskie i brał zasiłek napompowany w pierwszej połowie miesiąca. - donosi Gazeta Wyborcza.

Po tej aferze kobieta została zwolniona z pracy w telewizji, po czym wróciła do niej w roku 2016 zgodnie z decyzją Jacka Kurskiego.

Edyta Lewandowska/ screen yt

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: BARDZO WAŻNA INFORMACJA WPROST OD PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ! JEDEN Z BARDZO POPULARNYCH PRODUKTÓW WYCOFANY ZE SKLEPÓW. MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNY