Nieprawdopodobna sytuacja wydarzyła się w jednym z miast w Wielkiej Brytanii. Pewne małżeństwo poprosiło swojego dobrego przyjaciela o zostanie ojcem chrzestnym ich dziecka. Nie budziłoby to żadnych podejrzeń, ale lista wymagań, która została skierowana do przyszłego ojca chrzestnego zaskoczyła wszystkich. To wprost nie do wiary!

W niemalże każdej rodzinie wyznającej katolicyzm przyjmowanie sakramentów stanowi najważniejsze wydarzenia w życiu.

W przypadku podawania dziecka do chrztu jest – jak nietrudno się domyślić - podobnie. Wiele rodzin wyprawia swojemu dziecku chrzest, który rozmachem przypomina wręcz wesele.

W tej rodzinie nic nie zanosiło się na tego typu imprezę, jednak okazuje się, że mimo wszystko zaskoczyli wszystkich!

Lista wymagań szokuje!

Małżeństwo poprosiło swojego dobrego przyjaciela o zostanie ojcem chrzestnym ich dziecka. Początkowo się zgodził, jednak kilka dni później otrzymał od nich list z wymaganiami – po ich przeczytaniu błyskawicznie zrezygnował z pełnienia tej funkcji!

Dlaczego? Otóż w wymaganiach między innymi widniał zapis o dołączeniu do wspólnoty katolickiej, podarunku w wysokości około 18 tysięcy funtów, prezentach na inne okazje w wysokości minimum 500 funtów, a także w przyszłości... opłacenie dziecku edukacji wyższej!

To wręcz nie do wiary!

Chrzest/ pexels.com