Już niedługo może okazać się, że Twój ulubiony kanał telewizyjny zniknie. Sytuacja aż 100 stacji stoi pod znakiem zapytania. O czym mowa?

Te kanały mogą wkrótce zniknąć. Sprawdź czy na liście znajduje się twoja stacja

To nie uniknione. Do końca 2021 roku aż 100 kanałów Disneya zniknie. W naszym kraju koncern ma Disney Channel, Fox i National Geographic Channel. Jeszcze nie wiadomo, która ze stacji zniknie na dobre.

Póki co wiadomo, że koncern zamierza wyłączyć nadawanie swoich kanałów na rynku azjatyckim. Już od października 2021 roku z Azji znikną Fox, FX, Disney Channel, Disney Junior, Nat Geo People, Fox Crime, Fox Life, Fox Sports, Star Sports i Fox Movies.

Azjaci mogą jednak w dalszym ciągu oglądać takie stacje jak: Star Chinese Channel, Star Chinese Movies, National Geographic Channel i Nat Geo Wild.

Cały proces zmiany kanałów związany jest z ekspansją platformy streamingowej Disney+. Platforma jeszcze w tym roku dostępna będzie także w Polsce. - Wycofanie 100 kanałów Disneya z globalnej oferty płatnej telewizji to branżowe trzęsienie ziemi i znak nadchodzących czasów. Zamykanie konkretnych kanałów będzie uzależnione od sytuacji na danym rynku, oraz od obowiązujących - często długoterminowych - umów. Polska jest dość konserwatywnym rynkiem telewizyjnym jeżeli chodzi o preferencje widzów, można więc przyjąć, że będzie to proces rozłożony w czasie - zdradził w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Marek Sowa, współwłaściciel i przewodniczący rady nadzorczej Golf Channel Polska.

Abonament RTV/youtube
Abonament RTV/youtube