Uwaga! Niezwykle ważne informacje dla wszystkich posiadaczy gruntów oraz nieruchomości. Czym jest podatek od gruntu, kto go musi uiszczać, a także ile wynosi? Jeśli jesteś w posiadaniu ziemi bądź dopiero zamierzasz, koniecznie musisz przeczytać te informacje. To ważne!

Jak wiadomo, podatki są tematem niezwykle często poruszanym przez Polaków - kwestia ta nieustannie pojawia się zarówno w mediach, jak i w prywatnych rozmowach. Powodem takiego stanu rzeczy jest konieczność uiszczania opłat za różne przedmioty, która czasem wydaje się irracjonalna dla społeczności w Polsce. Ponadto, wysokość podatków także dla zdecydowanej większości osób wydaje się zbyt duża.

Jednym z podatków, o którym nie mówi się zbyt wiele, a jest jednym z ważniejszych, jest podatek od gruntów. Czym jest, kto go musi opłacać i ile wynosi?

Podatek od gruntów - to musisz wiedzieć!

Podatek od gruntu muszą opłacać osoby fizyczne, które są właścicielami wieczystymi budowli, budynków oraz gruntów. Okazuje się, że wysokość stawki nie jest jednakowa w każdym obszarze kraju - zależy od stawki określonej przez daną gminę. Wtedy ową stawkę mnoży się przez wielkość powierzchni gruntu.

Będąc w posiadaniu gruntu warto zatem pamiętać o podatku!

Grunty/ pexels.com