Najnowsze informacje wprost od naukowców, jakie pojawiły się w mediach mogą zszokować wiele osób. Czy Polacy będą otrzymywać 20 tysięcy złotych emerytury? To bardzo możliwe! Naukowcy zajmujący się futurologią zapowiadają, jak będą wyglądać kolejne lata w Polsce. Koniecznie przeczytaj - możesz się zdziwić!

Niemalże każdy człowiek przynajmniej raz zastanawiał się, jak będzie wyglądała przyszłość - zarówno ta niedaleka, jak i wybiegająca setki lat w przód. Ogromny postęp technologiczny, jaki można zaobserwować na przestrzeni ostatnich 20 lat sugeruje, że świat może obrać całkiem niespodziewany kierunek i już niebawem wyglądać zupełnie inaczej.

Futurolodzy z Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością postanowili – za pomocą nowoczesnych metod analitycznych i dostępnych statystyk - dokonać pewnej przepowiedni na przyszłe lata.

Świat zmieni się nie do poznania?

Jak donoszą naukowcy, już do 2040 roku w Polsce poprawi się poziom życia społeczeństwa. Majątek Polaków może wzrosnąć aż o 70 procent! Nasz kraj stanie się jednak krajem starzejącym się ze względu na malejący przyrost naturalny oraz wydłużenie życia. Niestety, z badań wynika także, że w przeciągu kilkudziesięciu lat poziom wody w Bałtyku wzrośnie nawet o dwa metry, co może spowodować zalanie sporej części kraju.

Morze/ pixabay.com