Nieprawdopodobnie wysokie ceny owoców i warzyw na targowiskach wręcz powalają na kolana! Tak drogo jeszcze nie było... Nie każdy może pozwolić sobie teraz na taki zakup, który - z pozoru – zawsze wydawał się niczym nadzwyczajnym. Ile aktualnie kosztują warzywa i owoce?

Jak powszechnie wiadomo, wiosna jest czasem, w którym w sklepach pojawiają się pyszne owoce i warzywa – coraz częściej są to nasze krajowe produkty, które nie kosztują już tak dużo, jak zagraniczne. Polacy z utęsknieniem wyczekują miesięcy wiosennych i letnich, kiedy to właśnie w tym czasie owoce smakują najlepiej.

Niestety, w tym roku ceny są wręcz horrendalne!

Tak drogo nie było nigdy!

Jak donoszą media, za kilogram czereśni trzeba zapłacić aż 65 złotych, a truskawki oscylują w granicach nawet 35 złotych za kilogram! Jak tłumaczy Tomasz Kaźmierczak, ekspert ds. Upraw wszystko to za sprawą długiej zimy w całej Europie.

- W całej Europie był kiepska wiosna z przymrozkami, co objawia się wysokimi cenami. Każdego roku jest u nas dużo owoców z zagranicy, a tym razem dużo ich nie ma, więc ceny są wygórowane. Ceny będą spadać, lecz obniżki nie będą znaczące. Rolnicy i plantatorzy mieli małe plony, a do tego zdrożały koszty produkcji. Dlatego wszyscy nadrabiają teraz ceną. Każdy chce przecież zarobić – mówi ekspert.

Owoce/ pixabay.com