Niezwykle przykra wiadomość pojawiła się dziś w mediach międzynarodowych. Jednego z byłych uczestników konkursu Eurowizji nie ma już pośród nas... To wielka strata, fani nie mogą w to uwierzyć! O kim mowa?

Jak wiadomo, już dziś, 18 maja rozpoczyna się pierwszy półfinał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji. Każdego roku to wydarzenie wzbudza ogromne emocje oraz łączy kraje biorące w nim udział.

Wygrana w konkursie to ogromne wyróżnienie na skalę międzynarodową, które każdy artysta chciałby mieć na swoim koncie.

Dziś jednak także pojawiła się w mediach przykra wiadomość - jednego z najwybitniejszych uczestników owego konkursu nie ma już pośród nas...

Zmarł Franco Battiato

Franco Battiato to pochodzący z Włoch szanowany i uznany piosenkarz, kompozytor oraz autor, który reprezentował swój kraj podczas 29. Konkursu Piosenki Eurowizji prezentując utwór “I treni di Tozeur”, który stał się ogromnym przebojem na kolejne lata.

Jak donoszą media, artysta ciężko zachorował, dlatego w roku 2019 postanowił zakończyć karierę i odpocząć od sceny. Niestety, w mediach pojawiła się smutna wiadomość o śmierci Franco Battiato - mężczyzna odszedł dziś, 18 maja 2021 roku.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy organizatorzy Konkursu Eurowizji wspomną o wybitnym artyście podczas dzisiejszego półfinału.