Najnowsze informacje dotyczące regulacji prawnych w Polsce. Niedawno ogłoszono zmiany, które określane są mianem Polskiego Ładu. Wniosą one naprawdę sporo zmian w wielu rodzinach. O co w tym wszystkim chodzi? Kto najwięcej zyska? Wypowiedź ministra rodziny wyjaśnia wszystko.

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja o wprowadzeniu przez rządzących nowego programu o nazwie Polski Ład, który jest rozszerzeniem obecnie obowiązującego programu Rodzina 500+.

Kogo będzie obejmował oraz co zakłada nowy program? Minister rodziny Marlena Maląg wypowiedziała się w tej kwestii i rozwiała wszelkie wątpliwości.

12 tysięcy złotych na dziecko?!

Jak wynika z wypowiedzi minister rodziny, rodzice dzieci między 12 a 36 miesiącem życia będą mogli otrzymać świadczenie o kwocie 12 tysięcy złotych.

Ponadto, kolejną zmianą miałaby być wprowadzona do kodeksu pracy możliwość odbywania pracy w trybie zdalnym dla rodziców małych dzieci.

Okazuje się także, że na owym programie zyskają także seniorzy. Rząd zakłada bowiem zniesienie podatku od emerytury, co stanie się sporym zastrzykiem gotówki dla wszystkich osób pobierających świadczenie emerytalne.

Wspomniane zmiany mogą wejść w życie już w przyszłym roku.

ZUS/ screen youtube