Uwaga! Ważna informacja dotycząca nadciągających warunków atmosferycznych. Najnowsza prognoza pogody nie napawa optymizmem... Niebawem w wielu rejonach Polski pojawią się ogromne ulewy i burze. Warto się przygotować! Wydano już alerty dla niektórych miejsc!

Po długiej zimie Polacy z utęsknieniem wyczekiwali ciepłych dni, które zawitały do kraju zaskakująco późno. Niestety, okazuje się, że piękna, wiosenna aura właśnie nas opuściła, ponieważ nadciągają ulewne deszcze oraz burze.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał właśnie ostrzeżenia pierwszego stopnia dla kilku województw w kraju.

- W niedzielę w całej wschodniej części kraju - od woj. pomorskiego przez warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie, świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie i śląskie - będą występowały burze, które będą dosyć groźne, może spaść do 25 litrów wody na m², a porywy wiatru podczas burz mogą osiągnąć do 80 km/h, mogą wystąpić opady gradu - brzmi informacja wprost z IMGW.

Niestety, jak zapowiadają synoptycy, zmiana pogody nastąpi już w niedzielne popołudnie i potrwa do końca dnia. Bardzo prawdopodobne jest także, że podobna aura utrzyma się także przez następne dni. Warto więc zachować szczególną ostrożność!

Burza/ pexels.com