Uwaga! Niezwykle ważna wypowiedź profesora Włodzimierza Guta dotycząca pandemii koronawirusa właśnie pojawiła się w mediach. Ekspert kieruje swój apel do wszystkich Polaków. Koniecznie przeczytaj!

Jak wiadomo, trwająca od ponad roku pandemiczna rzeczywistość na trwałe zmieniła większość obszarów życia ludzi oraz wykonywanie codziennych czynności.

Wprowadzanie raz po raz kolejnych obostrzeń sprawiło, że Polacy, ale także społeczeństwo z całego świata z utęsknieniem wyczekiwała możliwości nawet najprostszych sytuacji, jak wyjście ze znajomymi na miasto czy kolacja w restauracji.

Zniesienie potrzeby noszenia maseczek, a także luzowanie innych obostrzeń w ostatnim czasie sprawiło, że Polacy tłumnie zaczęli wychodzić z domów. Czy słusznie?

Ważny apel eksperta

Profesor Włodzimierz Gut apeluje do Polaków, aby mimo wszystko zachowali zdrowy rozsądek i nie “folgowali”, gdyż jeśli się zapomnimy, wzrost zakażeń nastąpi błyskawicznie, po czym może nadejść kolejna: 4, 5 czy 6 fala.

- Jeśli widzimy, że jest dużo ludzi wkładamy maseczkę, ewentualnie wybieramy miejsce, gdzie ich nie ma. Co więcej, nawet podczas przebywania na świeżym powietrzu powinniśmy założyć maseczkę, jeśli inne osoby nie przestrzegają zasad i nie utrzymują 1,5 metra dystansu. Jeśli za bardzo sobie pofolgujemy, możemy mieć 4., 5., 6. falę. - mówi ekspert.

Koronawirus/ pexels.com