Najnowsze informacje dotyczące jednej z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarek Telewizji Polskiej, Danuty Holeckiej mogą zaskoczyć wiele osób! Okazuje się, że dziennikarka, zanim stała się znaną i szanowaną osobistością przeszła przez naprawdę ciężki czas... Mało kto o tym wiedział.
Danuta Holecka bez cienia wątpliwości należy do grona najbardziej uznanych dziennikarek Telewizji Polskiej, która wśród swoich współpracowników cieszy się ogromnym szacunkiem i uchodzi za autorytet. Kobieta od osiemnastu lat związana jest z TVP, ale jej kariera dziennikarska rozpoczęła się tak naprawdę dopiero niedawno... Dlaczego?

Przez wiele lat była spychana na margines

Tak, to prawda. Okazuje się, że pomimo iż kobieta pracuje dla TVP już bardzo długo, to dopiero od 2016 roku jest twarzą “Wiadomości”. Wcześniej za każdym razem przydzielano jej mało znany program w stacjach TVP Polonia czy TVP3.

Danuta Holecka nie ma wykształcenia dziennikarskiego - skończyła ekonomię w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Ponadto, uczęszczała także do liceum Sióstr Nazaretanek w Warszawie. To właśnie brak wykształcenia dziennikarskiego prawdopodobnie sprawił, że kobieta przez wiele lat nie była doceniona.