Niezwykle ważna informacja dla wszystkich osób, które chcą jak najlepiej zadbać o swój ogród. Przedstawiamy proste sposoby na pozbycie się niechcianych i często pojawiających się chwastów w ogrodzie. Te metody są dziecinnie proste i niezwykle skuteczne. Mało kto o nich słyszał - warto je znać i wypróbować. Z całą pewnością do nich powrócisz!

Każda osoba chcąca posiadać piękny, zadbany ogród musi się z nimi zmagać - pojawienie się chwastów jest uprzykrzającym życie problemem, lecz niestety to nieuniknione. Te niechciane rośliny pojawiają się nagle i rosną bardzo szybko. Tak samo szybko należy je usuwać, gdyż mocno zagrażają kwiatom, roślinom czy warzywom w ogrodzie odbierając im z gleby niezbędne składniki odżywcze i wodę.

Czy można jednak coś zaradzić jeszcze przed pojawieniem się owych intruzów?

Proste sposoby na chwasty - pozbądź się ich raz na zawsze!

Doskonałym preparatem na pozbycie się chwastów jest kwas pelargonowy lub olejek eteryczny z pelargonii – po wymieszaniu go z wodą i spryskaniu chwastów, znikną w mgnieniu oka!

Okazuje się, że równie bezpieczną dla gleby i innych roślin metodą jest ściółkowanie ich gazetami bądź tekturą. Dzięki temu zabiegowi chwasty tracą dostęp do światła i nie rosną.