Całkiem nowe zdjęcie opublikowane przez Donalda Tuska na jego mediach społecznościowych mocno porusza. Polityk przebywa na egzotycznych wakacjach, lecz fotografia wcale nie przypomina beztroskich chwil. Fotka zmusza do refleksji, a pod nią pojawiło się mnóstwo komentarzy podzielających opinię polityka. O co chodzi?

Donald Tusk bez cienia wątpliwości należy do grona najbardziej popularnych polityków w Polsce. Były premier kraju często zamieszcza wymowne wpisy w mediach społecznościowych, nawiązujące do obecnej partii rządzącej w Polsce, a spora rzesza fanów chętnie śledzi poczynania polityka w sieci.

Ostatnio opublikowana fotka – mimo iż zrobiona podczas egzotycznych wakacji – wcale nie przedstawia beztroski. O co chodzi?

Ta fotografia oraz jej opis poruszyły Internautów

Najnowsza fotografia dodana na Instagramie Donalda Tuska przedstawia polityka na tle Akropolu w Grecji. Były premier jednak znajduje się na niej zupełnie sam, co podkreśla w opisie fotki.

- Samotność na Akropolu możliwa jest tylko w czasie zarazy. Politycy i intelektualiści z całego świata rozmawiają w Atenach między innymi o przyszłości demokracji w Europie. Za motto swojego wystąpienia przyjąłem słowa Peryklesa, że wolność dana jest wyłącznie tym, którzy mają odwagę jej bronić. (…) - napisał.