Dziś mija kolejny rok od zamachu na papieża Jana Pawła II. 13 maja 1981 Mehmet Ali Agca zaatakował głowę kościoła na placu Świętego Piotra.

13 maja 1981 roku papież Jan Paweł II został zaatakowany

Papież Jan Paweł II
Papież Jan Paweł II
Papież Jan Paweł II

Jan Paweł II to dla wielu ludzi wyjątkowa osoba. Jego posługa duszpasterska jest ceniona na całym świecie. A jego kanonizacja i późniejsza beatyfikacja świadczą o tym, że za jego wstawiennictwem dokonywały się cuda.

Dla wiernych to dowód prawdziwej i niepodważalnej świętości. Nic więc dziwnego, że wszystko, co jest związane z polskim papieżem od razu budzi wielkie emocje.

II. 13 maja 1981 Mehmet Ali Agca zaatakował głowę kościoła na placu Świętego Piotra. O sprawie w mediach nie wspomina się zbyt wiele. Jak udało się ostatnio ustalić, zamachowiec zdradził nieco szczegółów z tamtego dnia. Między innymi wspomniał o powodzie ataku. "Na pewno nie wyjaśniono wszystkiego na temat zamachu na papieża Jana Pawła II. Jednak komisja Mitrochina we włoskim parlamencie odkryła trochę prawdy".

Jak zasugerował zamachowiec za sprawą stoi radzieckie KGB. W ten sposób Agca wskazał nowy trop, który poszedł w stronę teorii o zamachu na zlecenie.Zgodnie z jedna z teorii zamach na papieża zleciły komunistyczne służby z Sofii, które działały z rozkazu z ZSRR. "Poza tym major KGB Wiktor Iwanowicz Szejmow już wyznał coś w sprawie zamachu na polskiego papieża".- wspomniał zamachowiec.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: AGATA DUDA MA PROBLEMY ZDROWOTNE? POJAWIŁY SIĘ POGŁOSKI, ŻE NIE MOŻE CHODZIĆ. WYSZŁO NA JAW, CO NAPRAWDĘ DOLEGA PIERWSZEJ DAMIE. TO EFEKT WYPADKU

O tym się mówi na świecie: NIESAMOWITA HISTORIA 26-LATKI PORUSZYŁA INTERNAUTÓW. TO NIEPRAWDOPODOBNE, CO MATKA JEST W STANIE ZROBIĆ DLA SWOJEGO DZIECKA