Uwaga! To niezwykle ważna informacja dla wszystkich, nie tylko kierowców czynnie korzystających z pojazdów. Ustawa o przepisach ruchu drogowego została zmieniona. Już niebawem w życie wejdą całkiem nowe przepisy, które nieco zmienią dotychczasowe zasady korzystania z niektórych środków transportu. Warto je znać! Okazuje się, że przepisy będą dotyczyć także pieszych. O co chodzi?
Jak wiadomo, przepisy dotyczące ruchu drogowego nieustannie zmieniają się na coraz to surowsze. Nie budzi to wielkiego zdziwienia, biorąc pod uwagę fakt, że na drogach dochodzi to naprawdę wielu wypadków, a zdecydowanie zbyt duża liczba kierowców czuje się bardzo pewnie wykonując niebezpieczne manewry.

Już niebawem, bo 20 maja ustawa zostanie zaktualizowana o kolejne zmiany w przepisach – o co chodzi?

Zmiany dla pieszych oraz... osób korzystających z hulajnóg!

Tak, to prawda. Już od 20 maja w życie wchodzą zmiany dotyczące osób poruszających się na hulajnogach elektrycznych. Od wspomnianej daty hulajnogą będzie można jeździć tylko i wyłącznie po ścieżkach rowerowych, a w przypadku jej braku – na chodniku dla pieszych.

1 czerwca zaś zostanie wprowadzona zasada, na której podstawie pieszy przechodzący przez pasy nie będzie mógł korzystać z telefonu bądź innego urządzenia elektronicznego.

Hulajnoga/ pexels.com