Najnowsza informacja, która pojawiła się ostatnio w mediach wstrząsnęła mieszkańcami tego miasta. Byłego prezydenta Gdańska nie ma już pośród nas... Mieszkańcy nie mogą się z tym pogodzić. Ogromna strata! O kim mowa?

Od momentu tragicznego wydarzenia, jakim była śmierć ówczesnego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w roku 2019 mieszkańcy miasta dali się poznać jako obywatele niezwykle zgrani, którzy swojego włodarza miasta traktowali z wielkim szacunkiem, a po jego śmierci raz po raz oddający mu hołd.

Ostatnio w mediach pojawiła się informacja, która równie mocno wstrząsnęła mieszkańcami jednego z trójmiejskich miast. W wieku 74 lat odszedł były prezydent Gdańska, Jacek Starościak, który stanowisko prezydenckie sprawował w latach 1990 – 1991.

Zasłużony dla miasta!

Mieszkańcy Gdańska z wielkim smutkiem żegnają byłego prezydenta, gdyż był to pierwszy demokratycznie wybrany włodarz miasta. Polityk współpracował z Lechem Wałęsą. Po zakończonej kadencji pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz Kancelarii Prezydenta RP.

Mężczyzna zmarł 8 maja, a już jutro w siedzibie Rady Miasta Gdańska zostanie udostępniona księga kondolencyjna dla mieszkańców miasta.

Gdańsk / screen youtube