Całkiem nowe informacje w sprawie matury, która właśnie się odbyła! Czy przez przecieki, które wypłynęły do sieci kilka godzin przed startem egzaminu matura zostanie unieważniona?! Uczniowie ostatnich klas szkół średnich są mocno zaniepokojeni i zestresowani... Minister Przemysław Czarnek przerywa milczenie, teraz już wszystko wiadomo!

Jak wiadomo, tegoroczna matura niemalże do samego końca stała pod znakiem zapytania – wszyscy zastanawiali się, czy odbędzie się w planowanym terminie oraz w jakiej formie.

Matury jednak odbyły się zgodnie z harmonogramem - została jednak nieco zmieniona sama forma egzaminu, gdyż odjęto maturę ustną, a także rozszerzoną (już nie jest obowiązkiem).

Przecieki przed maturą 2021!

Dwie godziny przed rozpoczęciem matury jednak zauważono, że na terenie Podlasia uczniowie bardzo często wyszukiwali w sieci hasła, które były tematem tegorocznej matury. Czy to oznacza, że egzamin zostanie unieważniony? Minister Czarnek zabrał w tej kwestii głos.

- Nie, nie ma takich zagrożeń. Wszystko przebiegało na tyle sprawnie i na tyle uczciwie, że nie bierzemy pod uwagę w tym momencie tego rodzaju rozwiązań. Powtarzam: to był incydent, policja sprawdza. Chcemy sprawdzić, jak do tego doszło (...). Policja sprawdza te przecieki, policja przesłuchuje członków komisji egzaminacyjnych, żeby znaleźć sprawcę, aby nie powtarzało się to w przyszłości – powiedział.