Majówka trwa w najlepsze! Jak jednak wspólnie grillować podczas wciąż trwających obostrzeń? Okazuje się, że to bardzo możliwe! Mieszkańcy tego osiedla poradzili sobie z tym problemem dobrze. Poznaj tę historię, ponieważ jest wręcz nieprawdopodobna!

Jak wiadomo, trwająca od ponad roku pandemia groźnego koronawirusa sprawiła, że kontakty międzyludzkie zostały mocno ograniczone. Strach przez zakażeniem, ale także przed złamaniem obostrzeń zaowocował tym, że dni zazwyczaj spędzane w gronie znajomych stały się samotnym celebrowaniem różnych świąt.

Aktualnie trwająca majówka jest tego doskonałym przykładem - wiele osób spędza ją we własnym zaciszu domowym. Okazuje się, że jest jednak na to sposób!

Każdy osobno, ale jednak razem

Pewna para mieszkająca w bloku wyznała, że rok temu, kiedy to strach przed koronawirusem był znacznie większy niż teraz wspólnie z innymi mieszkańcami wymyślili sposób na ciekawe i innowacyjne spędzenie majówki razem.

Każda rodzina grillowała na własnym balkonie, przez co zachowany był dystans, a mimo to można było wspólnie podyskutować.

- W tamtym roku był taki moment, kiedy wszyscy siedzieli na balkonach i po sąsiedzku rozmawialiśmy. Były żarty, żarciki, panowie rzucali do siebie piłki, ktoś poszedł po muzykę. Taka integracja balkonowa trwała dwa wieczory z rzędu, kiedy to na każdym balkonie ktoś siedział przy piwie czy winie i tak wspólnie spędzaliśmy czas. Było po prostu bardzo sympatycznie - mówi jedna z kobiet mieszkających na osiedlu.

Grill/ pexels.com

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: BARDZO WAŻNA INFORMACJA WPROST OD PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ! JEDEN Z BARDZO POPULARNYCH PRODUKTÓW WYCOFANY ZE SKLEPÓW. MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNY