Najnowsze informacje płynące prosto z Watykanu mogą nieco zaskoczyć. Głowa Kościoła Katolickiego, papież Franciszek właśnie wydał niebotycznie ważne rozporządzenie, zgodnie z którym wszyscy urzędnicy - niezależnie od stopnia - muszą składać specjalne oświadczenie. O co chodzi? Koniecznie przeczytaj!

Papież Franciszek słynie z tego, iż skromność, uczciwość i prawość stanowią dla niego ogromne wartości - swoimi działaniami i postawą stara się także rozpowszechniać owe poglądy, jednak jak się okazuje, z niektórymi sprawami należy postępować drogą prawną. O czym mowa?

Papież walczy z korupcją

Jak donoszą media, papież Franciszek właśnie podpisał ważny dekret, zgodnie z którym wszyscy urzędnicy w Watykanie muszą podpisywać oświadczenia o niekaralności, a także zapewniające o tym, że nie są objęci śledztwem w sprawach takich, jak korupcja, oszustwa podatkowe, fałszerstwo czy terroryzm.

Ponadto, papież wprowadził także zakaz przyjmowania prezentów o wartości przekraczającej 40 euro. W ten sposób Głowa Kościoła chce zapewnić transparentność w zarządzaniu finansami publicznymi.

- Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie – brzmi fragment wypowiedzi papieża.

Papież Franciszek/ screen youtube