Zaskakujące wieści skrywane przez długie lata właśnie wyciekły do mediów. Okazuje się, że prawdopodobnie ponad 2 miliardy złotych zostało ukrytych w jednym z polskich pałaców! Czy to prawda? Wszystko na to wskazuje. Badacze szukają kosztowności ukrytych przez nazistów wiele lat temu. To może być prawdziwy przełom! O co chodzi?

Sprawa wyszła na jaw dopiero niedawno. Brytyjski tabloid “The Sun” ujawnił informację, że właśnie znaleziono niesamowicie ważną korespondencję jednego z oficerów SS o pseudonimie “Michaelis”. Mężczyzna miał w swoich listach wspominać o ukrytym skarbie, a także o lokalizacji jego położenia.

Tony złota ukryte w województwie opolskim?!

Jak wynika ze znalezionych listów, naziści skradzione na rozkaz Heinricha Himmlera kosztowności o wartości 2,5 miliarda złotych prawdopodobnie zostały ukryte w Pałacu Minkowskie, gdzie wówczas często przebywali nazistowscy oficerzy.

Jak można przeczytać, "skrzynie w dobrym stanie zostały przewiezione do Pałacu Minkowskie, zakopane w oranżerii i przysypane ziemią z zielonymi, żywymi roślinami".

Wedle dzienników i listów aż 48 skrzyń ze złotem mogło być schowanych w Pałacu Minkowskie, gdzie właśnie trwają poszukiwania ukrytych kosztowności.