Ostatnie dni są dla rodziny królewskiej naprawdę trudne. Nie ma już z nami księcia Filipa. Książę Edynburga zmarł 9 kwietnia. Wieloletni małżonek królowej niedługo miał swoje obchodzić setne urodziny.

Trwają przygotowania do ostatniej podróży księcia Filipa

Książę Filip. Źródło: youtube.com
Książę Filip. Źródło: youtube.com
Książę Filip. Źródło: youtube.com

Książę Filip nie żyje. Informacja o jego śmierci spadła na Brytyjczyków jak grom z jasnego nieba. Choć każdy spodziewał się tego, że książę Filip odejdzie, każdy w głębi duszy liczył na to, ze książę dożyje swoich setnych urodzin. Niestety podeszły wiek i choroby księcia doprowadzily wieloletniego małżonka królowej do śmierci.

W Wielkiej Brytanii od kilku już dni trwają przygotowania do ostatniej podróży księcia. Uroczystości pogrzebowe zostały bardzo starannie zaplanowane. Pochówek odbędzie się 17 kwietnia. Ze względu na pandemię koronawirusa a także ze względu na ostatnią wolę księcia Filipa pogrzeb odbędzie się w kameralnym gronie. Msza żałobna zaplanowana jest na 30 osób. Podobno książę Filip zostawił dokładne wytyczne co to swojego pogrzebu. Określił w nich nawet to, jak mają wyglądać stroje żałobników i w jakie trumnie ma zostac poichowany. Okazuje sie, ze bedzie bardzo ekologicznie, bo książę Filip pochowany zostanie w trumnie z wełny. Książę w swoją ostatnią podróż wyruszy samochodem, w którego projektowaniu sam uczestniczył. Już wiadomo, że będzie to zielony Jaguar Land Rover.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BARDZO WAŻNA INFORMACJA WPROST OD PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI SANITARNEJ! JEDEN Z POPULARNYCH PRODUKTÓW WYCOFANY ZE SKLEPÓW. MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNY

O tym się mówi w Polsce: TRUDNA SYTUACJA ROZEGRAŁA SIĘ PRZED JEDNYM ZE SZPITALI. KOBIETA NIE OTRZYMAŁA NIEZBĘDNEJ POMOCY. NIESTETY WSZYSTKO ZAKOŃCZYŁO SIĘ FATALNIE

Z życia gwiazd: JAK UŁOŻYŁA SOBIE ŻYCIE MARYLA RODOWICZ PO ROZSTANIU Z MĘŻEM? MEDIALNE ZAMIESZANIE WOKÓŁ ROZWODU JEST NIEPRZYJEMNE. PRZYZNAŁA, ŻE „NIE MA SZANS”