Wydarzenia ze Smoleńska wciąż odbijają się szerokim echem w mediach. Do katastrofy doszło 10 kwietnia 2010 roku. Zdaniem ekspertów przyczyną tragedii były błędy leżące po stronie załogi Tu-154.

W tę wersję nie wierzy jednak Antoni Macierewicz, który wraz ze swoją komisją doszukuje się w tym wszystkim winy strony rosyjskiej. Polityk jest zdania, że wszystko zostało ukartowane przez Rosjan, a tragedia nie była po prostu nieszczęśliwym wypadkiem – uważa, że to zamach.

Antoni Macierewicz. Źródło: Youtube Janusz Jaskółka
Antoni Macierewicz. Źródło: Youtube Janusz Jaskółka

Film o raporcie w sprawie katastrofy smoleńskiej

Super Express informuje, że już w sobotę widzowie będą mogli obejrzeć film z raportu komisji Antoniego Macierewicza. Dokument pojawi się – a jakże inaczej – na antenie Telewizji Polskiej. Będzie można go obejrzeć w TVP1 w 11. rocznicę tragedii, 10 kwietnia, o 20:25.

Komisja Antoniego Macierewicza badała sprawę już od kilku lat. Teraz premierowo pokazany zostanie film przedstawiający wnioski i wyniki prac zespołu polityka. Sam Antoni Macierewicz prosił o pokazanie dokumentu na wizji.

Telewizja Polska wydała komunikat, w którym informuje, że „w sprawie tak ważnej (…) czuje się zobowiązana w pierwszej kolejności publikować materiały autoryzowane przez instytucje państwowe”.

Antoni Macierewicz. Źródło: Youtube Janusz Jaskółka
Antoni Macierewicz. Źródło: Youtube Janusz Jaskółka

Jarosław Kaczyński jeszcze niedawno przyznawał, że przyczyny katastrofy jego zdaniem mogą nigdy nie zostać wyjaśnione, podkreślił, że jest to dla niego bolesne, zauważył jednak, że by przedstawić rzeczywisty przebieg wydarzeń, „musimy mieć litą pewność co do każdego elementu tego przekazu”.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: POLACY MAJĄ JEDYNIE MIESIĄC NA DOPEŁNIENIE BARDZO WAŻNEGO OBOWIĄZKU. W PRZYPADKU PRZEKROCZENIA TERMINU CZEKA WYSOKI MANDAT. CHODZI O SAMOCHODY

O tym się mówi w Polsce: PORUSZAJĄCE WYZNANIE PACJENTA SZPITALA TYMCZASOWEGO. ZDRADZIŁ CODZIENNOŚĆ PRACY LEKARZY WALCZĄCYCH O ŻYCIE CHORYCH. PADŁY SŁOWA O MŁODYCH LUDZIACH

O tym się mówi na świecie: PREZYDENT POPEŁNIŁ GAFĘ? TAK ROZMAWIAŁ PRZEZ TELEFON Z KRÓLEM JORDANII? ZDJĘCIA Z GABINETU ANDRZEJA DUDY WPRAWIAJĄ W KONSTERNACJĘ. RZECZNIK KOMENTUJE

Z życia gwiazd: BRAT MAGDY GESSLER ZDRADZIŁ WIELKĄ RODZINNĄ TAJEMNICĘ. ZNANEJ RESTAURATORCE MOŻE SIĘ TO NIE SPODOBAĆ! CZY TALENT DO GOTOWANIA JEST U NICH DZIEDZICZNY