Jan Paweł II, czyli papież-Polak, dziś uznany za świętego, cieszył się ogromnym autorytetem nie tylko wśród Polaków. Znana i poważana głowa Kościoła ma na swoim koncie wiele niesamowitych osiągnięć.

Warto przypomnieć, że 2 kwietnia mija już 16 lat od jego śmierci. Wspominać osiągnięcia Karola Wojtyły można byłoby bardzo długo, jednak szczególnie warto przyjrzeć się opowieści jego byłego kamerdynera.

Jan Paweł II. Źródło: Youtube InstytutDialoguJP2
Jan Paweł II. Źródło: Youtube InstytutDialoguJP2

Jan Paweł II dokonał cudu

Jak podaje Fakt, Angelo Gugel ujawnił tę historię w 2018 roku. Był on osobą, która pomagała papieżowi oraz która udzielała mu porad dotyczących wymowy włoskich akcentów. Widział on również cud, jakiego dokonał Jan Paweł II.

Chodzi o egzorcyzmy, które odprawiał papież. Angelo Gugel pracował w Watykanie od 1955 roku. Kilka dni po wybraniu Jana Pawła II na papieża został jego doradcą. Jan Paweł II dopytywał go o akcent w j. włoskim.

Jan Paweł II. Źródło: Youtube InstytutDialoguJP2
Jan Paweł II. Źródło: Youtube InstytutDialoguJP2

13 maja 1981 roku, po zamachu na Karola Wojtyłę, Gugel także był przy nim. Później czekał w szpitalu, a za ścianą trwała operacja papieża.

Widział również, jak Jan Paweł II odprawiał egzorcyzmy na dziewczynie, która w wielkiej wściekłości bluźniła i „mówiła grobowym głosem”. Jak opowiadał, biskup uciekł ze strachu, a Jan Paweł II modlił się po łacinie. Gdy skończył, dotknął głowy dziewczyny, a wyraz jej twarzy od razu się zmienił – stała się spokojna.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: BARDZO WAŻNA INFORMACJA! SANEPID ZADECYDOWAŁ O WYCOFANIU ZE SKLEPÓW PRODUKTÓW ZNANEJ MARKI. JEGO SPOŻYCIE MOŻE BYĆ NIEBEZPIECZNE DLA ZDROWIA

O tym się mówi w Polsce: TAK ŹLE NIE BYŁO OD POCZĄTKU PANDEMII! SZPITALE NIE RADZĄ SOBIE Z OGROMEM PACJENTÓW. RATOWANIE LUDZKIEGO ŻYCIA NIGDY NIE BYŁO TAK TRUDNE

O tym się mówi na świecie: NA TAKĄ WIADOMOŚĆ BRYTYJCZYCY CZEKALI JUŻ OD DŁUGIEGO CZASU! CZY TO KONIEC KONFLIKTU POMIĘDZY KSIĘCIEM WILLIAMEM I KSIĘCIEM HARRYM

Z życia gwiazd: RAFAŁ I MARCIN MROCZKOWIE TO NAJPOPULARNIEJSI POLSCY BLIŹNIACY. JAK BRACIA MROCZEK WYGLĄDALI KIEDYŚ? ICH ZDJĘCIE Z DZIECIŃSTWA TO DOPIERO HIT