Nie ulega żadnej wątpliwości, że pandemia koronawirusa bardzo mocno ugodziła w gospodarkę. Wiele małych firm musiało zakończyć swoją działalność. W bardzo trudnej sytuacji znaleźli się właściciele oraz pracownicy zakładów gastronomicznych.

Kto otrzyma pomoc od marszałka?

Restauracje mogą obecnie realizować zamówienia tylko na wynos. Nie da się ukryć, że jest to powodem dość mocnego spadku dochodów. Według informacji przekazanych przez Główny Urząd Statystyczny tylko w okresie od kwietnia do września działalność zamknęło 2055 przedsiębiorstw gastronomicznych. Dodatkowo 4,3 tysiąca firm zostało zawieszonych.

Jak informuje portal Super Biznes, marszałek województwa kujawsko – pomorskiego chce pomóc przedsiębiorcom oraz pracownikom branży gastronomicznej. Jak zapowiedział Piotr Całbecki, już niebawem pracownicy gastronomii mają otrzymywać 3 tysiące złotych miesięcznie!

Polityk zapowiada pomoc dla branży gastronomicznej!

Taki „zasiłek” miałby być wypłacany co miesiąc, aż do chwili kiedy lokale gastronomiczne ponownie zostaną otwarte. Jak zapowiada marszałek, pierwsze wypłaty zostaną zrealizowane już w grudniu i otrzymają je firmy, które są zagrożone zamknięciem lub też zmuszone są zwalniać pracowników.

Marszałek województwa kujawsko – pomorskiego wyjaśnił, że fundusze na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dodatkowo Piotr Całbecki zaznaczył, że już w tym tygodniu realizowany zostanie program, który ma pomóc przywrócić utracone miejsca pracy, a także ochronić pracowników, którzy obecnie są zagrożeni zwolnieniem.

Jak informował portal "Życie": WARSZAWA: KIM JEST ALDONA MACHNOWSKA - GÓRA, NOWA WICEPREZYDENT STOLICY? NIEMALŻE NIKT NIE WIE, ŻE SWEGO CZASU PRÓBOWAŁA SIŁ W PEWNEJ BRANŻY

Przypomnij sobie: AGATA DUDA PODCZAS WIZYTY NA LITWIE ZNALAZŁA CZAS NA BARDZO WAŻNE SPOTKANIE! PIERWSZA DAMA NIE STRONIŁA OD KOMPLEMENTÓW W KIERUNKU SIOSTRY

Portal "Życie" pisał również: MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ZMIANY W WYGLĄDZIE? OBSERWATORKI WYTKNĘŁY, ŻE JEJ TWARZ WYGLĄDA INACZEJ, GWIAZDA MIERZY SIĘ Z KRYTYKĄ