Aktorka Maria Winiarska pożaliła się na wysokość swojej emerytury. Nie ma wątpliwości, jej zdaniem emerytury gwiazd są “żałosne”.

Maria Winiarska o emeryturach polskich artystów

Niejednokrotnie mogliśmy usłyszeć o tym, że gwiazdy, które przez lata widniały na ekranach naszych telewizorów lub porywały publiczność na milionowych koncertach, u schyłku swojego życia potrzebują pomocy. Często bywa tak, że wielu polskich artystów umiera w biedzie ledwie wiązać koniec z końcem. Jak wytłumaczyła Gertruda Uścińska, prezes ZUS, to kara za niepłacenie składek.

Do jednych z takich osób należy Maria Winiarska. Aktorka znana m.in. z „Barw szczęścia” jakiś czas temu zdecydowała się opowiedzieć o swojej emeryturze. Okazuje się, że może ona liczyć na jedynie 1100 złotych świadczenia. To naprawde glodowa kwota.

Maria Winiarska
Maria Winiarska

Maria Winiarska powiedziała wprost: - Emerytury gwiazd są żałosne. Jak dodała całe życie placic skladki ZUS, jak podkreśliła nie małe, i dzięki temu udało jej sie zalapac na emeryturę estradową. Winiarska wyznała, że gdyby nie mąż Wiktor Zborowski i jego nieco wyższa emerytura byłoby im naprawde ciezko.

Problem braku emerytur dotyka niemalże każdego polskiego artystę. Powodem takiej sytuacji jest to, ze pracują oni głównie na umowach śmieciowych, od których nie są odprowadzane składki emerytalne. Gertruda Uścińska, prezes ZUS w programie "Money. To się liczy" powiedziała, że w polskim systemie emerytalnym działa zasada wzajemności, proporcjonalności, adekwatności. Jeśli płacimy mało do ZUS, to odbieramy głodowe świadczenie.

Gertruda Uścińska/Youtube @Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia
Gertruda Uścińska/Youtube @Stowarzyszenie Agencji Zatrudnienia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZNANE SĄ SZCZEGÓŁY OSTATNIEJ DROGI KRZYSZTOFA KOWALEWSKIEGO. KIEPSKIE WIADOMOŚCI DLA WIELBICIELI AKTORA PRZEKAZAŁA RODZINA. TEGO NIE MOŻNA ZROBIĆ

O tym się mówi w Polsce: JAKA BĘDZIE TEGOROCZNA WIELKANOC DLA POLAKÓW? ŚWIĘTA SPĘDZIMY Z ZAKAZEM PRZEMIESZCZANIA SIĘ? LEKARZE WYJAŚNIAJĄ, DLACZEGO TO WŁAŚCIWA DROGA

O tym się mówi na świecie: WZRUSZAJĄCE CHWILE W BRYTYJSKIEJ RODZINIE KRÓLEWSKIEJ. DZIECI KSIĘŻNEJ KATE I KSIĘCIA WILLIAMA PRZYGOTOWAŁY PREZENT DLA KSIĘŻNEJ DIANY