Tak zwani “czerwcowi emeryci” dostają co miesiąc obniżone emerytury. Czy Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozwiąże problem?

Czerwcowi emeryci to osoby, które złożyły wniosek o świadczenie właśnie w tym miesiącu. Co roku świadczeniobiorcy mają ten sam problem. Oosby, ktore skladaja wnioski w czerwcu orezymyja swiadczenia nizsze zazwyczaj o 200-300 zlotych.

Otrzymują świadczenia niższe o 200-300 złotych. Czy uda im się wywalczyć należne pieniądze?

Jak się okazuje resort rodziny zamierza zlikwidować krzywdzącą pułapkę, przez którą czerwcowi emeryci są stratni. Co z tymi, którzy już padli ofiarą zapisów? Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów walczy o ponowne, korzystne przeliczenie świadczenia.

Dodatkowa gotówka dla emerytów! / swedishnomad.com
Dodatkowa gotówka dla emerytów! / swedishnomad.com

Czerwiec to jedyny miesiąc w roku, kiedy to emeryci składający wnioski o świadczenia otrzymują je w niższych wartościach. Dzieje się tak dlatego, że w czerwcu zbierane przez lata składki emerytalne są podnoszone tylko wskaźnikiem rocznej waloryzacji (w innych miesiącach w roku dodatkowo wskaźnikiem kwartalnej waloryzacji) i podzielone przez prognozowana długość życia świadczeniobiorcy.

W efekcie ci, którzy w czerwcu przechodzą na emeryturę, dostają mniejsze świadczenie. Emeryci zazwyczaj są stratni o 200-300 zł brutto miesięcznie. Co ważne, świadczeniobiorcy pobierają niższe od pozostałych świadczenie do końca życia.

Emeryci. Źródło: Youtube Onet News
Emeryci. Źródło: Youtube Onet News

Jak informował portal "Życie": TADEUSZ RYDZYK PONOWNIE ZASKAKUJE. REDEMPTORYSTA PO RAZ KOLEJNY OTRZYMAŁ POKAŹNĄ SUMĘ Z BUDŻETU PAŃSTWA. INTERNAUCI NIE KRYJĄ OGROMNEGO OBURZENIA

Portal "Życie" pisał również: MAŁGORZATA ROZENEK I RADOSŁAW MAJDAN W WIRZE PRACY. MAŁŻEŃSTWO NIE ZAPOMINA JEDNAK O EKOLOGII I PRZEMIESZCZA SIĘ JEDNYM SAMOCHODEM

Pisaliśmy również o: OPUBLIKOWANE PRZEZ BLANKĘ LIPIŃSKĄ ZDJĘCIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH WYWOŁAŁO PRAWDZIWĄ BURZĘ. CELEBRYTKA NIE SPODZIEWAŁA SIĘ TAKIEJ REAKCJI FANÓW