W wielu miejscach na całym świecie rodzą się dzieci z mniejszymi lub większymi zaburzeniami czy defektami, jednak ten maluch zszokował lekarzy, choć ci widzieli już niejedno. Nikt nie spodziewał się, jaką będzie mieć wadę.

Portal Parenting zauważa, że przyjście na świat nietypowego noworodka w Al-Falludży w Iraku stało się jednym z wydarzeń, które zdziwiły samych lekarzy.

Dziecko bez nosa. Źródło: Twitter @FDefects
Dziecko bez nosa. Źródło: Twitter @FDefects

W Iraku urodziło się dziecko bez nosa

Okazuje się, że noworodek, który przyszedł na świat w mieście w Iraku, nie ma nosa. Dziecko mające mikrocefalię nie ma łatwego życia – jego oddychanie jest znacząco utrudnione.

Dziecko bez nosa. Źródło: Twitter @FDefects
Dziecko bez nosa. Źródło: Twitter @FDefects

Jak warto zauważyć, brak nosa sprawia, że maluch może oddychać tylko ustami. Lekarze nie spodziewali się takich narodzin, gdyż tego typu przypadki omawia się na studiach, jednak bardzo rzadko zdarza się zetknięcie z noworodkami rodzącymi się bez nosa.

To jeszcze nie wszystko – dziecko ma szereg innych problemów zdrowotnych, m.in. mikrocefalię, a więc zbyt małą głowę i niewłaściwie rozwinięty mózg, a także rozszczep podniebienia oraz warg.

Dziecko bez nosa. Źródło: Twitter @FDefects
Dziecko bez nosa. Źródło: Twitter @FDefects

Reszta narządów niemowlęcia jest rozwinięta prawidłowo. Jego najbliżsi nie zgodzili się na założenie rurki tracheotomijnej, która pozwoliłaby udrożnić drogi oddechowe malucha.

Jak dochodzi do powstania takich wad, tj. mikrocefalii oraz braku nosa? Często przez działanie toksyn, wirusów, a także przez wady genetyczne bądź gdy matka dziecka podczas ciąży stosuje środki odurzające.

W tym przypadku miasto Al-Falludża było zbombardowane. Istnieje możliwość, że wady dziecka wynikają z faktu, że na okoliczne tereny podczas działań wojennych dostała się ogromna ilość chemikaliów, tym bardziej, że od 2004 roku coraz częściej rodzą się zdeformowane lub posiadające istotne wady dzieci.

Co ciekawe, rodzice malucha bez nosa mają już troje zupełnie zdrowych dzieci.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: CZY PO 17 STYCZNIA WRÓCIMY DO NORMALNOŚCI? WSZYSTKO WSKAZUJE NA TO, ŻE RZĄD SZYKUJE DLA NAS NOWE OBOSTRZENIA. GŁOS NA TEN TEMAT ZABRAŁ PIOTR MÜLLER

O tym się mówi w Polsce: MINISTERSTWO POTWIERDZIŁO DONIESIENIA. MOWA O REKOMPENSACIE FINANSOWEJ W WYSOKOŚCI 80 PROCENT. WICESZEF RESORTU ZDRADZIŁ WSZELKIE SZCZEGÓŁY

O tym się mówi na świecie: POWSTANIE REJESTR ANTYSZCZEPIONKOWCÓW? PIERWSZY KRAJ W EUROPIE INFORMUJE O SPORZĄDZENIU SPISU OSÓB NIEZASZCZEPIONYCH NA KORONAWIRUSA

Z życia gwiazd: ANDRZEJ PIASECZNY OBCHODZI OKRĄGŁE URODZINY! WOKALISTA WZNIÓSŁ ZASKAKUJĄCY TOAST. MÓWI O PARTIACH POLITYCZNYCH. WŚRÓD GOŚCI NERGAL I MAJKA JEŻOWSKA