Ogromny meteor spada z nieba i rozbija się o ziemię w Chinach.

Nisko lecący meteor oświetlił niebo w mieście Yushu w północno-zachodnich Chinach 23 grudnia

Nagranie wideo z wydarzenia w mieście w chińskiej prowincji Qinghai pokazało jasną kulę ognia przecinającą i oświetlającą ciemne niebo. Według doniesień kula ognia była prawdopodobnie bolidem i mogła upuścić gdzieś w okolicy kilka fragmentów meteorytu. Bolid to bardzo jasny meteor.

Chińskie Centrum Sieci Trzęsień Ziemi podało za pośrednictwem swojego konta w mediach społecznościowych, że podejrzany bolid wylądował w pobliżu granicy między hrabstwem Nangqian a hrabstwem Yusu o godzinie 7.25 rano, ale nikt nie został ranny. Meteor został również zauważony przez pasażerów samolotu lecącego z Xi'an do Lhasy, gdy przelatywał po niebie.

Według raportu Daily Mail, to nie jest jeszcze jasne, czy płonąca kula jest tylko tym, co sugerują media, że niezidentyfikowany obiekt może być jasny meteor. Niektórzy eksperci sugerują również, że obiekt był bolidem, niezwykle jasnym meteorytem.

Główny autor chińskiego portalu naukowego Guokr, Yu Jun, w rozmowie z mediami powiedział, że wygląda jak bolid. Mógł również upuścić kilka fragmentów meteorytu gdzieś w okolicy. Na szczęście nie zgłoszono żadnych przypadków.

Wielu skorzystało z mediów społecznościowych, aby udostępnić zdjęcia i filmy przedstawiające niezwykłe zjawisko. Dan Ba, miejscowy, który był świadkiem incydentu, gdy zabierał swoje dziecko do szkoły, powiedział, że bolid zaczął się jako mała kula i po trzech minutach stał się duży i jasny.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Od soboty 15 sierpnia czekają nas nowe obostrzenia. Czy one też będą miały wpływ na funkcjonowanie placówek medycznych

Zerknij tutaj: Robert Lewandowski świętuje zdobycie Złotego Pucharu.W sieci pojawiło się "łóżkowe" zdjęcie Lewego. To nie Anna mu towarzyszyła

Nie przegap tego: Ile teraz powinno się dać w kopercie młodej parze? Te kwoty wprost pustoszą kieszenie gości