Mam na imię Dorota i mam 65 lat. To, co wydarzyło się w mojej rodzinie, boli mnie cały czas.

Siostra zrobiła coś, czego nie potrafię jej przebaczyć

Postanowiłam opowiedzieć historię na łamach portalu Polki. Mam wiekowych rodziców, mamę z demencją oraz tatę z zanikami pamięci, a także siostrę, Ilonę, która wykorzystała podstęp, by otrzymać dom i majątek rodziców.

Ja i siostra od zawsze się kłóciłyśmy, ale nasi rodzice próbowali łagodzić te niesnaski. Jednak teraz wiem, że Ilona nie jest osobą, która jest skłonna do pomocy. Nie mogę jej wybaczyć tego, jak potraktowała rodziców.

Kobieta. Źródło: Youtube Muzyk2006
Kobieta. Źródło: Youtube Muzyk2006

Mama zaczęła cierpieć na Alzheimera około 16 lat temu, wtedy to zaczęła być niebezpieczna, np. odkręcając kurek z gazem, by zatruć nieistniejącą kochankę taty, która jej zdaniem spała w sąsiednim pomieszczeniu. Któregoś razu pobiła ojca moździerzem, a on znalazł się w szpitalu.

Wtedy przeniosłam się z własnego mieszkania do rodziców, by móc pomagać im na co dzień. Ilona została w Berlinie. Jest majętna, ma własny dom i parę działek, a także bogatego męża. Jednak żądna pieniędzy siostra, która złapała mężczyznę właśnie na ciążę i, by go zatrzymać, zaszła również w drugą, nie potrafi zadowolić się tym, co ma.

Po 3 miesiącach, po egzotycznych wakacjach, przyjechała do rodziców. Jeszcze z nimi nie mieszkałam, ona przybyła na kilka tygodni.

Niestety, jako doskonała manipulatorka bez trudu nakłoniła rodziców do wizyty u notariusza i przepisania na nią majątku, przekonując, że dzięki temu zarządzanie majątkiem będzie łatwiejsze, a ja w ramach zachowku otrzymam połowę.

Ostatnio uznała, że rodzice powinni trafić do domu opieki, ba, znalazła im miejsca oraz zamówiła transport, opłacając go oczywiście z pieniędzy taty i mamy. Oznajmiła mi, że nie dostanę nawet złotówki ze spadku.

Starsza kobieta/screen Youtube @Keith Cooper
Starsza kobieta/screen Youtube @Keith Cooper

Ja kocham rodziców nad życie. Obecnie są inni niż kiedyś i trudno jest mi zaakceptować ten stan rzeczy, jednak nieraz wraca im dawna radość i błysk w oku. Rozmawiamy o moim dzieciństwie, młodości, przeszłości.

Dla mnie najbliżsi są dużo ważniejsi niż jakiekolwiek pieniądze. Nie potrafię wybaczyć siostrze tego, co zrobiła, i nie utrzymujemy kontaktów nawet w święta. Ja zaś pielęgnuję relację z rodzicami – wiem, że będzie mi ich brakowało, gdy odejdą, a wspólne wspomnienia pozostaną ze mną na zawsze.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI ZDROWIA! DATA NIE JEST TUTAJ PRZYPADKIEM. CHODZI O MOŻLIWĄ NOWĄ PANDEMIĘ. ŚWIAT ZADRŻAŁ W POSADACH

O tym się mówi w Polsce: WŁAŚCICIELE HOTELI NA PODHALU NIE PODDAJĄ SIĘ PANUJĄCYM OBOSTRZENIOM. RAZ PO RAZ WYMYŚLAJĄ CORAZ BARDZIEJ KREATYWNE SPOSOBY, ABY OBEJŚĆ ZAKAZY

O tym się mówi na świecie: KSIĘŻNA KAMILA POCHWALIŁA SIĘ DOBRYM UCZYNKIEM WSPIERAJĄC DZIECI PRZEBYWAJĄCE W HOSPICJUM. ZDRADZIŁA TEŻ SWOJE PLANY NA TEGOROCZNE ŚWIĘTA

Z życia gwiazd: ALICJA MAJEWSKA NIE ROBIŁA TEGO OD LAT! DZIŚ PIOSENKARKA WYJAŚNIA, DLACZEGO FANI NIE WIDYWALI JEJ NA IMPREZACH SYLWESTROWYCH. MIAŁA ZASKAKUJĄCY POWÓD