Zaskakujące dane w sprawie nauczania religii w szkołach. Czy ten przedmiot zniknie z placówek oświaty? Wszystko na to wskazuje. Polacy mają w tej sprawie zdecydowanie jednoznaczne poglądy...

Jak wiadomo, kwestia nauczania religii w szkołach od wielu lat budzi ogromne poruszenie i spór między katolikami, a osobami wyznającymi inną wiarę bądź ateistami.

Pomimo iż przedmiot ten w szkole nie jest obowiązkowy, wiele osób jest przeciwnych, aby placówka oświaty miała coś wspólnego z religią - zdaniem tysięcy osób religia i edukacja są to dwie, zupełnie odmienne kwestie.

Od lat przeprowadzane są także badania społeczne w tej sprawie – opublikowane właśnie, najnowsze dane są niezwykle zaskakujące i znacznie różnią się od zeszłorocznych. Jak decydują zatem Polacy?

Polacy nie chcą religii w szkołach

Badania społeczne przeprowadzone były rok temu, a także w tym roku (w listopadzie) przez Instytut IPSOS, a pytanie brzmiało "Gdzie Pana/Pani zdaniem powinna być nauczana religia?".

Rok temu głosy były dość wyrównane, ponieważ 44% Polaków odpowiedziało, że w szkołach, a 52% respondentów było za parafialnymi salkami katechetycznymi.

W tym roku dane te mocno się zmieniły - aż 66% Polaków było za salkami, zaś zaledwie 27% wyraziło chęć, aby religia pozostała w szkole. 5% badanych nie miało zdania w tej sprawie.

Nietrudno zaś zauważyć, że z roku na rok dynamicznie zmienia się zdanie Polaków w kwestii religii w szkołach - być może zatem zostanie usunięta?