Sprytny sweter z sezonowych płatków śniegu, książka w miękkiej oprawie, którą czytałeś, gdy była w twardej oprawie, źle dopasowana bielizna, którą kupiła ci nierozsądnie partnerka… to tylko niektóre rzeczy z listy prezentów świątecznych , których tak naprawdę nie chcesz zatrzymać. Ale czy możesz zabrać je z powrotem tam, skąd pochodzą - a czy powinieneś? Czy mam prawo do zwrotu pieniędzy, jeśli nie podoba mi się to, co otrzymałem? Wbrew powszechnemu przekonaniu nie masz prawa do zwrotu niechcianych towarów, tylko te, które są uszkodzone lub wadliwe.

Jak to zrobić?

źródło: YouTube
źródło: YouTube
źródło: YouTube

Jednak wielu sprzedawców detalicznych oferuje zwrot pieniędzy lub wymianę, a wielu przedłużyło okres, w którym zezwalają na zwroty po świętach Bożego Narodzenia. Zasady sklepów są różne, a duże sieci handlowe, takie jak Marks & Spencer i John Lewis, oferują szczególnie korzystne warunki.

Ale nawet jeśli sklep zezwala na zwroty, nadal mogą istnieć ograniczenia. Wielu nalega, aby towary zwracane były w oryginalnym opakowaniu, a większość sklepów nie zezwala na zwrot niektórych produktów, takich jak towary łatwo psujące się lub kolczyki. Czy potrzebuję paragonu? Twoje szanse na wymianę lub zwrot pieniędzy są znacznie większe, jeśli masz paragon lub inny dowód zakupu, taki jak rachunek z karty kredytowej.

To problem dla twojego sumienia. Jeśli jednak nie podoba Ci się ten pomysł, ale naprawdę nie chcesz prezentu, są sposoby, aby upewnić się, że trafi on do bardziej kochającego domu. Możesz go przekazać do lokalnego sklepu charytatywnego. Większość z nich będzie bardzo zadowolona z książek, płyt CD i gier, chociaż są rzeczy, których nie mogą przyjąć ze względów bezpieczeństwa.

Jeśli poprosisz o pokwitowanie prezentu lub po prostu napiszesz na paragonie, na przykład „prezent dla Roberta”, Twoje prawa zostaną przeniesione na odbiorcę. Czy zasady są inne, jeśli prezent został kupiony online?

Masz siedem lub czternaście dni roboczych od daty dostarczenia przedmiotu, aby anulować zamówienie i zwrócić prezent zamówiony online, nawet jeśli dzieje się tak tylko dlatego, że ci się nie podoba. Sprzedawca powinien następnie zwrócić Ci pieniądze w ciągu 30 dni od anulowania zamówienia.

Co o tym sądzisz?

O tym się mówi: Magdalena Ogórek opublikowała na Twitterze informację, która mocno zainteresuje fanów Roberta Lewandowskiego. Nikt się tego nie spodziewał

Zerknij: Ivan Komarenko nie odpuszcza. Ostro apeluje do Łukasza Szumowskiego słowami najnowszej piosenki "Mity i kity"