Być może wiesz, że kolor jaj zależy od koloru upierzenia kurczaka. Tak więc u białych kurczaków jaja są całkowicie śnieżnobiałe, a u czerwonych żółtawe. Czy wiesz, że niektóre kurczaki są całkowicie czarne? Jak myślisz, jakiego koloru są jajka, z których się wykluły?

Pewnego dnia pewien mężczyzna odkrył na miejscu zwykłych, kurzych jaj czarne, których nigdy dotąd nie widział. Pod względem wielkości i kształtu przypominały jaja kurze. Ale nigdy nie widział kur znoszących jaja o tak niezwykłym, niebieskawo-czarnym odcieniu. Zapytał przyjaciela, który z ptaków mógł znieść takie jaja. Mężczyzna był zdumiony, gdy powiedziano mu, że to kura.

To są pisklęta, które wykluwają się z czarnych jaj.

A tak wyglądają warstwy. Wszystkie są czarne jak smoła — nie tylko na zewnątrz, ale także w środku.

Ayam Cemani to bardzo rzadka indonezyjska rasa kur. Mają niebieskawo-czarne upierzenie. Grzebień, język, łapy i pazury tych ptaków mają ten sam odcień. Nawet organy wewnętrzne przedstawicieli ayam cemani są czarne. Z łatwością rozpoznasz mięso tej rasy na ladzie, ponieważ ma ten sam ciemny odcień. Tylko krew tych ptaków nie jest czarna.

Przyczyną tego niezwykłego koloru jest specjalny dominujący gen. W Indonezji kury tej rasy są uważane za święte i obdarzone świętymi właściwościami. Poza ojczyzną bardzo cenione są również ayam cemani — cena dla jednej osoby sięga 800 dolarów.

O tym się mówi w Polsce: DONALD TUSK PRZEKAZAŁ NA AUKCJĘ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY COŚ WYJĄTKOWEGO. ZA ILE ZOSTANIE WYLICYTOWANY WAŻNY DLA POLITYKA PRZEDMIOT

Z życia gwiazd: SPORE ZASKOCZENIE DLA WIELBICIELI „SPRAWY DLA REPORTERA”! ELŻBIETA JAWOROWICZ POKAZAŁA W PROGRAMIE TVP SWÓJ NIEZNANY TALENT. KTO BY SIĘ SPODZIEWAŁ