Na prezydenta Polski Aleksander Kwaśniewski został zaprzysiężony 23 grudnia 1995 roku. 25 lat temu rozpoczęła się jego przygoda na najważniejszym stanowisku w kraju. Obywatele różnie oceniają te dwie kadencje, jednak jednego nie można odmówić zarówno jemu, jak i jego małżonce Jolancie. Ta para prezydencka przeszła do historii jako jedni z najbardziej eleganckich Polaków w rządzie.

Poparł przystąpienie do Unii Europejskiej i wysłał polskich żołnierzy do Iraku

Jego współpraca z prezydentami Stanów Zjednoczonych dzisiaj może budzić mieszane uczucia w tych, którzy poznali sekrety obydwu panów Busha i Clintona, a incydenty jak ten w Charkowie, nie są dla nikogo zaskoczeniem. Są jednak sprawy, o których wie niewielu Polaków.

Czym parał się Aleksander Kwaśniewski, zanim ze swojej małżonki uczynił pierwszą damą, aż na dwie kadencje? Urodzony w Białogardzie w 1954 roku, tam też ukończył liceum ogólnokształcące, by rozpocząć studia na Uniwersytecie Gdańskim, na wydziale Ekonomiki i Transportu.

"Prezydenckie" wykształcenie

Z chwilą, gdy został prezydentem twierdził, że ukończył studia i miał wykształcenie wyższe, lecz to kłamstwo szybko wyszło na jaw. Okazało się, że kolejny raz prezydentem Polski został człowiek bez wykształcenia wyższego. Aleksander Kwaśniewski nie zaliczył wszystkich egzaminów i ostatecznie nie złożył na uczelni pracy magisterskiej.

Każdy, kto pisał pracę dyplomową wię, że jest ona okupiona mnóstwem poświęconego jej czasu, energii, ciężkiej pracy naukowej i walki z przeciwnościami losu podczas badań. Aleksandrowi Kwaśniewskiemu czegoś tu zabrakło...

Czy wiedzieliście, że Aleksander Kwaśniewski należał do Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Komitetu Młodzieży i Kultury Fuzycznej, a czasopismo "Bajtek" traktujące o cyfryzacji stworzył między innymi on?

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Czy królowa Elżbieta II zobaczy jeszcze prawnuka? Zaskakujące doniesienia z Wielkiej Brytanii

Zerknij: 12 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia przeszło samo siebie. Najnowsze statystyki, jakie podano przechodzą ludzkie pojęcie