Minister Czarnek zapowiada szczepionki. Poinformował, że szczepienia na COVID-19 powinny zacząć się już w lutym lub w marcu.
Minister przekazał, że ma nadzieję, że szczepienia odbędą się na przełomie lutego i marca i że nauczyciele będą mogli i chcieli podjąć się tego szczepienia.

Poinfromował także, że szczepienie ma charakter dobrowolny, co oznacza, że zależy od każdego woli czy dokona szczepienia, czy nie.
Przemysław Czarnek zaznaczył również, że szczepienia dla nauczycieli są zaplanowane od razu po grupie zero – czyli po medykach i pracownikach szpitali, co jest zarejestrowane w Narodowym Programie Szczepień.

Minister Czarnek wspomniał także o planach powrotu dzieci do szkół. Wtedy pojawia się prpoozycje aby wykonywać testy nauczycielom na obecność wirusa COVID-19.

Może cię zainteresować:Lekarka wypowiada się na temat szpitala na Stadionie Narodowym. Takich słów nie spodziewał się nikt. Dyrektor stadionu wszystkiemu zaprzecza

W tym tygodniu:Małgorzata Kożuchowska rozczarowana perspektywą tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia? Jej słowa nie pozostawiają złudzeń

Warto wiedzieć:Niezwykle ważny apel byłego ministra zdrowia. Wypowiedział się na temat zamknięcia kościołów. Jego słowa zaskakują