Opalizujące, wielobarwne zjawisko chmur zostało zauważone w 2015 roku na niebie Kostaryki, a mieszkańcy byli zdumieni.

Niezwykłe widowisko na niebie

źródło: YouTube

Spektakl na niebie został zgłoszony we wtorek po południu w wielu miastach, w tym w San Jose, Parrita, Pavas, Escazu i Hatillo. Przypadkowo do obserwacji doszło w Dzień Niepodległości kraju. Wielu świadków zaczęło publikować w mediach społecznościowych zdjęcia i filmy przedstawiające formowanie się świetlistej chmury, a niektórzy nawet zauważyli, że wyglądało to na scenę „końca czasów”.

Mieszkaniec Joey Petit powiedział dziś ABC News, że on i jego rodzina byli na placu zabaw w Escazu na święto Niepodległości, kiedy jego 11-letni syn, Ariel Joseph Petit, po raz pierwszy zauważył dziwną chmurę. „Natychmiast chwycił aparat i zaczął robić filmy i robić zdjęcia” - powiedział. „Byliśmy po prostu zdumieni. Nie mieliśmy pojęcia, co to jest i nigdy nie widzieliśmy czegoś takiego”.

Inna mieszkanka Escazu, Jessie Montealegre, powiedziała, że ​​również była zdumiona zjawiskiem nieba. „To było zapierające dech w piersiach”, powiedziała. „To jest jak znak Boga”.

Chociaż użytkownicy mediów społecznościowych mają różne teorie na temat tego, co spowodowało powstanie światła, w tym kosmici lub UFO , eksperci twierdzą, że oszałamiający widok był spowodowany rzadkim zjawiskiem pogodowym zwanym „opalizowaniem chmur”.

źródło: YouTube

Kolorowa luminescencja jest spowodowana załamaniem światła słonecznego przez kropelki wody i kryształki lodu w chmurze, powiedział Eladio Solano, meteorolog z Narodowego Instytutu Meteorologicznego Kostaryki, według kostarykańskiego magazynu Teletica News.


YouTube

Co o tym sądzicie:

O tym się mówi: Ile teraz powinno się dać w kopercie młodej parze? Te kwoty wprost pustoszą kieszenie gości

Zerknij tutaj: Wieczór wyborczy już za nami. Pewien element stroju Agaty Dudy zwrócił uwagę wnikliwych widzów. O co chodzi