Powiedziałeś, jak bardzo mnie kochasz, jak boisz się, że mnie stracisz.

Drżącym głosem zapytałeś mnie: „Mamo, czy nigdy mnie nie zostawisz?”

Malowaliśmy razem motyle, dekorowaliśmy dom, piekliśmy ciasteczka. Byłeś taka dumny ze swojej matki - piękna, szczupła, młoda.

Obiecałeś, że dorosniesz i będziesz się mną opiekować z takim szacunkiem, jak ja o ciebie dbałem. Dziś moja obecność cię irytuje. Zostaniesz, bo stałam się bezradna i stara.

Nie jestem już szczęśliwa w twoim domu, nie możesz się doczekać, aż wyjdę.

Nie czuję już, że mnie kochasz. Wydaje mi się, że stałam się dla ciebie ciężarem. Jestem zawsze tam, gdzie mnie potrzebujesz, ale jeśli potrzebuję pomocy, znajdujesz tysiące wymówek…

Nie chciałabym Ci przeszkadzać, obciążać Cię swoimi problemami, ale zestarzałam się, straciłam dawną siłę, jestem samotna i przestraszona.

Długo starałem się uchronić Cię przed moimi problemami i zmartwieniami. Ale nadszedł czas, kiedy ciężko mi było sobie z nimi radzić.

Chciałam, żebyś czuł się bezpiecznie, abyś jak najdłużej nie mierzył się ze światem problemów dorosłych, abyś miał bezchmurne dzieciństwo i młodość.

Ukrywałam łzy, irytację, smutek. Wiedziałam, że pewnego dnia będziesz miał rodzinę i Twoje życie się zmieni. Ale nigdy nie myślałam, że będę ciężarem dla własnego dziecka.

Proszę Boga, aby obdarzył mnie zdrowiem, abym mogła o siebie zadbać, nie obciążając Cię moją obecnością.

Poczucie, że jesteś ciężarem dla swojej najbliższej i najdroższej osoby, powoduje więcej bólu niż jakakolwiek choroba. Wydaje się, że wraz ze starością tracisz nie tylko siły i zdrowie, ale także najdroższych ludzi.

Przepraszam, że jestem zrzędliwa, starość i liczne choroby powodują przerażenie. Przepraszam za to, że mogę płakać, prosić o pomoc, przychodzić bez zaproszenia.

Wybacz mi, jeśli sprawiam ci niedogodności, narzucam swoje plany, które nie pasują do Twojego życia. Bardzo chciałabym wrócić do czasów, gdy byłam młoda, piękna, pełna sił i energii. Niestety nie mogę.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ANDRZEJ DUDA POGRĄŻONY W GŁĘBOKIM SMUTKU. PREZYDENT ZDRADZIŁ POWÓD SWOJEGO STANU W INTERNECIE. OSTATNIE DNI TO DLA NIEGO NIEZWYKLE TRUDNY CZAS

O tym się mówi w Polsce: CZY NAJSTARSI POLACY MOGĄ SIĘ SPODZIEWAĆ NOWEGO PROGRAMU WSPARCIA? TO JUŻ POTWIERDZONE! BĘDZIE ZUPEŁNIE NOWA POMOC DLA SENIORÓW. MOWA O 40 MLN ZŁOTYCH

O tym się mówi na świecie: KSIĘŻNA DIANA ZŁAMAŁA KRÓLEWSKIE TRADYCJE ŚWIĄTECZNE PODCZAS PIERWSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA Z KRÓLOWĄ ELŻBIETĄ II. CO SIĘ STAŁO