Amy Brooks z Pittsburgha urodziła się z wadą wrodzoną. W czasie ciąży nie rozwinęły jej się ani ręce, ani nogi. Zaraz po porodzie rodzice dziewczynki ją opuścili. Matka poprosiła personel szpitala, aby nie przyprowadzał jej do karmienia. Ale dziecko miało szczęście! Spotkała ludzi, którzy jej nie opuścili i pomogli stać się tym, kim jest teraz.
Niemal natychmiast po porzuceniu jej przez rodziców dziewczynka została adoptowana przez rodzinę Brooksów.

Jak przyznała później sama Amy, lekarze nie spodziewali się, że stanie się pełnosprawna i niezależna.

Ale rodzice adopcyjni zmotywowali ją do pracy nad swoim ciałem.

Oczywiście nie udało jej się łatwo odnieść sukcesu. Ta walka trwała długo. Na początku było to trudne, ale z biegiem lat Amy uzyskała długo oczekiwaną niezależność od okrutnych realiów świata zewnętrznego. Teraz dorosła już kobieta uczy się nawet prowadzić samochód.

Rozumie, że nie może zrobić wszystkiego, co robią inni ludzie. Ale to jej nie powstrzymuje, a jedynie motywuje. Amy jest pewna, że ​​ze wszystkim sobie poradzi, tylko inaczej niż inni.

Czym zajmuje się na co dzień?

Kobieta prowadzi własny kanał YouTube o nazwie „Jak ona to robi?”. Widzowie mogą tam zobaczyć, jak radzi sobie w codziennych sprawach bez rąk i nóg. Sama Amy przyznaje, że nie jest jej łatwo obsługiwać aparat.

Ale robi to dla tych, którzy potrzebują jej wsparcia. Ponieważ na świecie wciąż jest wielu ludzi z wadami wrodzonymi, którzy do działania potrzebują motywacji.

Kobieta tworzy własne filmy bez pomocy innych osób. Dostosowuje sprzęt i nagrywa filmy. Aby to zrobić, używa brody, ust i ramion.

Mówi też, że lubi robić zdjęcia, ale nie uważa się za profesjonalnego fotografa. Codziennie otrzymuje dziesiątki komentarzy na stronach mediów społecznościowych. Są też negatywne, ale większość z nich jest pozytywna, ze słowami wsparcia.

Jak przyznaje sama Amy, jej największym osiągnięciem jest to, że nauczyła się szyć. Podjęła wyzwanie - szyje torby, które następnie sprzedaje za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jej rodzice marzyli o tym, by dziewczyna stała się niezależna i samowystarczalna. Ale nie mogli sobie wyobrazić, że odniesie aż taki sukces.

Matka Amy przyznaje, że chciała tylko, aby jej pociecha nie była przywiązana do wózka. Dlatego całkowita samodzielność dorosłej kobiety z niepełnosprawnością była dla niej miłym zaskoczeniem.

Spójrz tylko, jak dobrze radzi sobie z samochodem!

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ANDRZEJ DUDA POGRĄŻONY W GŁĘBOKIM SMUTKU. PREZYDENT ZDRADZIŁ POWÓD SWOJEGO STANU W INTERNECIE. OSTATNIE DNI TO DLA NIEGO NIEZWYKLE TRUDNY CZAS

O tym się mówi w Polsce: CZY NAJSTARSI POLACY MOGĄ SIĘ SPODZIEWAĆ NOWEGO PROGRAMU WSPARCIA? TO JUŻ POTWIERDZONE! BĘDZIE ZUPEŁNIE NOWA POMOC DLA SENIORÓW. MOWA O 40 MLN ZŁOTYCH

O tym się mówi na świecie: KSIĘŻNA DIANA ZŁAMAŁA KRÓLEWSKIE TRADYCJE ŚWIĄTECZNE PODCZAS PIERWSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA Z KRÓLOWĄ ELŻBIETĄ II. CO SIĘ STAŁO