Mimo że macedońska mistyczka zmarła w 1996 r., Jej przepowiednie nadal trafiają na pierwsze strony gazet, ponieważ z powodzeniem opisują najbardziej szokujące dzisiejsze wydarzenia. Tuż przed śmiercią Baba Vanga przewidziała, że ​​45. prezydent USA zachoruje na nieznaną chorobę, co właśnie się spełniło, gdy Donald Trump nadal dochodzi do siebie po koronawirusie po pozytywnym wyniku testu.

Ponura wizja "Nostradamusa z Bałkanów" na rok 2020 i 2021

Najwyraźniej pokonując przepowiednie popularnego programu telewizyjnego The Simpsons, niewidoma medium dokonała serii udanych przewidywań na przyszłość, zanim zmarła w stolicy Bułgarii w sierpniu 1996 roku. "Nostradamus z Bałkanów" przedstawiła szereg przepowiedni związanych z kontrowersyjnymi wydarzeniami na świecie, z których wiele już się spełniło, a na resztę cierpliwie czekamy.

W 1989 roku Baba Vanga przewidziała, że dwa ptaki zniszczą braci Ameryki, co zostało później zinterpretowane po atakach terrorystycznych z 11 września, w których dwa samoloty celowo wycelowały w bliźniacze wieże Nowego Jorku w 2001 roku.

Przepowiedziała też, że Europa przejdzie ostry kryzys gospodarczy w 2016 roku, w tym samym roku Wielka Brytania zdecydowała się opuścić Unię Europejską, powodując wiele problemów gospodarczych.

Najbardziej przerażającą przepowiednią przypisywaną niewidomej mistyczce jest "ognisty upadek świata", jednak nie wspominała, że nastąpi to w 2020 lub 2021 roku.

Pomimo bycia znaną jako bałkański Nostradamus mówi się, że Baba Vanga miała tylko około 85 procent sukcesu. Bułgarskiej mistyczce przypisuje się trafne przewidzenie zatonięcia rosyjskiej atomowej łodzi podwodnej Kursk w 1980 roku.

Zwolennicy Baby Vangi twierdzą również, że kobieta przewidziała powstanie ISIS na Bliskim Wschodzie i wybór Baracka Obamy na prezydenta USA. Baba Vanga jednak błędnie twierdziła, że pierwszy afroamerykański prezydent USA będzie również ostatnim.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Kilka strategii radzenia sobie z zazdrością w związkach. Warto zadbać o relacje z "drugą połówką"

Zerknij: Jolanta Kwaśniewska szczerze o swoich zajęciach w roli pierwszej damy. "Dla mnie te 10 lat to była Wielka Pardubicka"