Jak podaje "Plotek", Jolanta Kwaśniewska udzielając wywiadu wypowiedziała się na temat projektu, który zawierał pomysł na wypłacanie pierwszej damie comiesięcznego wynagrodzenia za pełnienie obowiązków.

Była pierwsza dama wspomina kadencję prezydencką swojego męża

YT

Zapytana o kwestię wynagrodzenia obecnej pierwszej damy Agaty Dudy, Jolanta Kwaśniewska przemówiła nader stanowczo.

Pozbawienie pierwszej damy możliwości pracy i niepłacenie składek, w przypadku pani Dudy przez 10 lat, jest nieporozumieniem. Ja opłacałam sobie składki sama i przy mojej wysłudze lat wyszło, że mam 2,5 tysiąca emerytury. Szału nie ma. Dlatego ta kwestia powinna być rozwiązana i nie powinna budzić emocji ani strony rządzącej, ani opozycji.

Jolanta Kwaśniewska zabrała także głos w sprawie aktywności Agaty Dudy, o której zdania w Polsce są podzielone. Powiedziała także, czym jej zdaniem obecna pierwsza dama mogłaby się z powodzeniem zająć.

Pierwsza dama ma ogromne możliwości. Może sobie wybrać, o co będzie walczyć. Na przykład, jeśli jest nauczycielką, może wspierać ludzi ze swojego zawodu. Takie są oczekiwania. W czasie strajku nauczycieli w zeszłym roku ja bym maszerowała na przedzie.

Była pierwsza dama opowiedziała o tym, jak sama udzielała się w różnych inicjatywach podczas 10-letniej kadencji jej męża Aleksandra Kwaśniewskiego. Opisała, jak wiele było wówczas obowiązków, którym starała się sprostać.

Dla mnie te 10 lat to była Wielka Pardubicka. Jak się chce, to pracy jest bez wytchnienia. W momencie, kiedy weszliśmy w 1995 r. do Pałacu Prezydenckiego, musiałam porządnie zawinąć rękawy, bo nie było nikogo, kto zająłby się zmianami w Pałacu Prezydenckim.

YT

Niewielu wiedziało o tym, że Jolanta Kwaśniewska osobiście zajęła się urządzaniem wnętrz Pałacu Prezydenckiego, by oddawał ciepło rodzinnego domu. Jak wspomniała, w Stanach Zjednoczonych para prezydencka otrzymuje finanse na urządzenie się, jednak w Polsce to nie funkcjonuje. Sama dobierała meble i wszelkie dodatki, aby wszystko ze sobą współgrało.

Co sądzicie o zaangażowaniu Jolanty Kwaśniewskiej w zajęcia pierwszej damy?

O tym się mówi: Maseczkowy skandal w jednym z polskich miast. Tylko tam zrobisz zakupy z odkrytą twarzą. Co na to sanepid

Zerknij: Ministerstwo Zdrowia przekazało bardzo ważny komunikat. Powinniśmy zastosować się do tych zaleceń