Na tych niesamowitych zdjęciach widać gigantyczne rogi diabła unoszące się nad Zatoką Perską podczas zaćmienia słońca. Fotograf czekał we właściwym miejscu, aby uchwycić rzadki spektakl, ponieważ słońce zostało częściowo przesłonięte przez księżyc o świcie.

Diabelski świt?

To zdjęcie obiegło świat w kilka chwil i stało się przedmiotem wielu domysłów i spekulacji. Niezwykły efekt, jaki widzimy da się wytłumaczyć naukowo.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez @kruttova

Elias Chasiotis planował uchwycenie zaćmienia Słońca 26 grudnia podczas wakacji w Al Wakrah w Katarze. Wiedział, ponieważ nadszedł o świcie i miał szansę uchwycić nawet rzadkie zjawisko - zaćmienie słońca połączone z efektami mirażowymi zakrzywiania światła obserwowanymi w pobliżu powierzchni oceanu. Powiedział BoredPanda : „Miałem nadzieję, że efekty optyczne, takie jak gorszy miraż, będą widoczne i miałem szczęście je uchwycić”.

Ten rodzaj mirażu nad oceanem nazywa się Fata Morgana i występuje, gdy promienie światła są wyginane, gdy przechodzą przez warstwy powietrza o różnych temperaturach. Został nazwany na cześć arturiańskiej czarodziejki Morgan le Fay, ponieważ kiedyś wierzono, że mirażami były bajkowy zamek, stworzony przez jej czary, aby zwabić żeglarzy na śmierć.

Elias dodał: „Martwiłem się, że zaćmienie nie będzie dobrze widoczne na fotografiach. „Jednak kiedy słońce w końcu zaczęło wschodzić, wyglądało to jak dwa oddzielne kawałki, jakieś czerwone rogi przebijające morze.

Co o tym sądzicie? Piękne, czy przerażające?

O tym się mówi: 12 sierpnia 2020 roku. Ministerstwo Zdrowia przeszło samo siebie. Najnowsze statystyki, jakie podano przechodzą ludzkie pojęcie

Zerknij tutaj: Ivan Komarenko nie odpuszcza. Ostro apeluje do Łukasza Szumowskiego słowami najnowszej piosenki "Mity i kity"

Nie przegap tego: Janusz Korwin-Mikke opublikował na Facebooku post o niecodziennej treści. Reakcja internautów była ekspresowa. O co chodzi