Mandarynka to dla wielu z nas symbol świąt Bożego Narodzenia i okresu zimowego. Jej zapach przypomina nam o grudniu, zimowych wieczorach i oczekiwaniu na Boże Narodzenie. Jednak każdy z nas obiera mandarynki ze skórki i każdy fan pozostawia ich sporo. Jednak wiele z nas nie wie, że można je wykorzystać i mogą posłużyć na przykład do odstraszania mrówek! W jaki sposób?

Ten owoc niezwykle zimowy i świąteczny można wykorzystać wraz ze skórką do zdobienia. Można wzbogacić niesamowity zapach tego owocu, wbijając goździki w skórkę mandarynek. Podbicie zapachu świąt gwarantowane!

Owoce te zachwycają nie tylko zapachem, ale też słodko kwaśnym smakiem. Można wykorzystać skórki do kompostu i zbierania na stworzenie ekologicznego detergentu!

Kolejnym interesującym wykorzystaniem jest zrobienie z wysuszonej skórki ozdób do ciast czy jako posypkę. Nie tylko potrawa czy ciasto będzie pięknie pachnieć, ale także nada piękny wygląd!

Jednym z nietypowych rozwiązań jest wykorzystanie skórki do odstraszania zwierząt! Zapach odstraszy kota czy mrówkę np. od doniczki z Twoimi ulubionymi kwiatami!

Może cię zainteresować:Święta Bożego Narodzenia już niebawem. Specjaliści radzą, jak dbać o Gwiazdę Betlejemską, czyli kwiat pojawiający się w domach w okresie świątecznym

W tym tygodniu:Wiceminister zdrowia skomentował sprawę związaną z feriami. Na co będą mogli sobie pozwolić Polacy

Warto wiedzieć:Książę Harry nie może poradzić sobie z ostatnimi problemami jakie dotknęły jego i Meghan. O co dokładnie chodzi